Knygų apžvalgos

Vaiva Rykštaitė „Kaip būti “


Šią knygą įsigijau tada, kai buvo neseniai išleista, bet perskaičiau žymiai vėliau. Nenorėjau skubėti, rinkausi kitas knygas, bet ir dėl to, kad šios knygos nelabai perskaitysi vienu prisėdimu, ar dideliais kąsniais. Jos struktūra šiek tiek kitokia: knygą sudaro šešios esminės temos (emigracija, ekologija, moterystė ir motinystė, žmogiškieji pasirinkimai bei pandemija). Visos šios temos atskleidžiamos tekstais, kurie buvo publikuoti anksčiau, toks ne mažas tekstų rinkinys.
Turėjau šiek tiek abejonių, neslėpsiu, nes šia autorę seku Instagrame, dažnai perskaitau LRT publikacijas, interviu, todėl galvojau ar nebus, kad skaitysiu tą patį iš naujo. Iš tiesų to atsikartojimo buvo labai mažai. Didžioji dauguma tekstų buvo man nematyti.
Man patinka knygos, kurios pagilina ar suteikia naujas žinias. Buvo įdomų skaityti apie jausmus emigravus, nes dažniausiai emigrantai savo išvykimą mėgsta pateikti kaip stebuklą, o apie dviprasmiškus jausmus nutyli. Skaitant apie ekologiją sužinojau naujų dalykų, bet labiausiai palietė tekstai apie motinystę. Apie motinystės prasmę, kurią dažnai užgožia kasdienybės rūpesčiai, balansą tarp savęs ir šeimos, šiuolaikinius vaikų auginimo ir auklėjimo ypatumus. Labiausiai mano širdį palietęs tekstas, buvo laiškas savo vaikams. Tikrai nuostabu.
Apibendrinant, tai labai gera knyga, žmonėms, kurie nėra skaitymo mašinos, mėgsta skaityti apgalvojant ir neskubant. Aš šią knygą skaičiau paraleliai su kita.
Vieni tekstai skaitėsi labai greitai, kitus skaičiau pabraukant išmanųjį, bet knyga paliko gražų ir gilų įspūdį.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 376
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *