Knygų apžvalgos

Ugnė Barauskaitė „Dešimt“

Jau kuri laiką skaičiau užsienio autorių knygas ir labai užsinorėjau kažko lietuviško, pažįstamo, savo. Ugnės Barauskaitės knygą „Vieno žmogaus bohema“ esu skaičius senokai, bei tuomet kai ją skaitė visi, nors tai nebuvo knyga sudrebinusi mano pasaulį, tačiau joje radau gilumos. Dabar taip pat norėdama gilumos ėmiausi ir šios knygos, o ar pavyko ją rasti dalinuosi toliau.
Kadangi esu konkretus žmogus, tai pasakysiu iš karto – ne nepavyko. Šioje knygoje pasakojama apie besilaukiančią moterį, kuri reflektuoja apie savo santykius su vyrais, lygina pirmąjį ir antrąjį neštumą, prisimena praeitį, bando susikurti ateitį. Atrodo temos jau pačios iš savęs yra prasmingos, jautrios, pažįstamos daugumai, bet skaičiau ir vis mąsčiau ar čia knyga apie sielos narstymą ar humoristinė, ar du viename. Į šį klausimą dar atsakymo neturiu, buvo jautresnių vietų, buvo smagesnių, bet niekas per daug nesužavėjo. Patiko tam tikros vietos apie visuomenę, motinystę, santykį su tėvais, nes matyt tai pajutus ar susidūrus esu pati, tačiau pagrindinė veikėja man buvo per daug nestabili ir negalėtumėm mes būt su ja draugės.
Visgi tie, kas mėgsta užmesti akį į knygų apžvalgas prieš pradedant skaityti, turėtų žinot, kad tokios kaip ši knyga kiekvienam palieka be proto skirtingą įspūdį ir tikroji tiesa, bus tik Jūsų susikurta nuomonė.
Vienok aš labai prijaučiu žmonėms, kurie daug reflektuoja apie savo gyvenimą, prisimena patirtis, bet kai ne be niolikos metų moteris kurdama šeimą dar vis klajoja buvusių meilių šešėliuose, man tai per daug paaugliška.
Apibendrinantis žodis būtų toks, kad jei nuotaika smagi, norisi šyptelti, kažkiek ironijos, neapsikrauti per daug galvos ši knyga yra visai smagus laisvalaikio variantas, tačiau jei norisi skvarbesnio žvilgsnio į moters pasaulį, jo gali pritrūkti.
Nugarėlė: Pagal astrologų naudojamą mėnulio kalendorių dešimt mėnesių apima nėštumo tarpsnį nuo kūdikio pradėjimo iki gimimo.
Romaną „Dešimt“ sudaro dešimt skyrių, pavadinimų planetų, globojančių įsčiose esantį vaikelį, vardais ir atspindinčių laukiančios motinos savijautą.
Autorė neapsiriboja vien dienoraštiniu savo intymių patirčių aprašymu.
Tekste gausu praeities reminiscencijų, apmąstymų apie vyro ir moters santykius.
Šis romanas turėtų būti įdomus ne tik moterims, bet ir vyrams, niekada nepatyrusiems ir nepatirsiantiems, ką reiškia gyventi su „prilipusia antrąja – naujo žmogaus – siela“.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 232
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *