Knygų apžvalgos

Trečiasis gimtadienis!

Prabėgo dar vieni metai, atrodo visai neseniai kėliau sau knygų iššūkį, o jau metas atsiskaityti – sau, skaitytojams ir knygų dievams.
Tai gi pradėkim nuo skaudžiosios temos (jau prieš kurį laiką suvokiau, kad bus skaudu) ir tai yra knygų iššūkis. Pasižadėjus, kad griebsiu knygas į rankas, skaitysiu ir tik skaitysiu, buvau tikra, kad 50ies perskaitytų knygų tikslas bus pasiektas natūraliai. Tai ką gi, vietoj žadėtųjų perskaičiau – 32. Lygiai tiek pat kiek pernai, tik be jokio iššūkio. Kaip bebūtų tokie tikslai labiau motyvuoja mažiau skaitančius, nes turbūt toks yra mano skaitymo tempas ir nieko čia labai nepakeisi.
Iš kiekvienos perskaitytos knygos aš tikiuosi kažko – atradimų, prasmingumo, naujų minčių, kitokio požiūrio, o kartais tiesiog lengvai atsikvėpti ir pagyventi kitų gyvenimą. Šiais metais didžiausią įspūdį paliko – J.Ivanauskaitė „Viršvalandžiai“, I. Allende „Paula“. Meilės romanų srity tikrai labai patiko E. Griffin „Mylėti tą, kuris šalia?“ nes ši knyga nors ir su banaliu pavadinimu, labai realistiškai narplioja žmonių santykius ir jausmus. Labiausia rekomenduota knyga, kurią siūliau draugėms buvo R. Vanagaitės „Ne bobų vasara“ ir tai ko gero, geriausia, ką skaičiau šiais metais. Lengvosios – populiariausios – savipagalbos psichologijos žanre, man labai patiko R. Harris „Laimės spąstai. nustokite kovoti, pradėkite gyventi“ ir O. Winfrey „Mano gyvenimo atradimai“.
Labiausiai nuvylė S. Newman „Geriausia, kas kada nors buvo padaryta“, Chimamanda Ngozi Aadichie „Pusė geltonos saulės“. Šios knygos buvo laiko vagys.
Kas mane nustebino pačią – tai lietuvių autorių knygų atėjimas į mano rankas. Aš pamenu tuos laikus, kai lietuviška pavardė knygos viršelyje, buvo priežastis neskaityti ir tik itin filosofiški skaitytojai rasdavo sau kažką apmąstymams. Nors yra kritikuojančių, kad jie rašo masėms, bet aš kažkaip ieškau to vidurio – aiškios minties ir rimtos temos. Šiais metais perskaičiau 7 knygas, kurias parašė lietuviai ir jos tikrai buvo geros savo žanruose.
Skaitytojai 2016 metais labiausiai domėjosi šiomis apžvalgomis
1. L. Craig-Parker „Milijonas nepadorių paslapčių“
2. Donata Kontenienė „Septynetas“
3. Alicia Gutje „Mėlynas rūkas“ II dalis
O kažkas sako, kad erotika jau pabodus…
Džiaugiuosi, kad mano skaitytojų ratas plečiasi, o į rankas papuola vis mažiau knygų, vagiančių laiką. Žiūrėdama į sukauptas knygas – įžvelgiu, kad 2017 metai bus pasižymintys psichologine literatūra.

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *