Knygų apžvalgos

Tommi Kinnunen „Šviesa tavo akyse“

Vasarą atostogaudama įsigijau šią knygą kaip vieną iš kelių variantų skaityti paplūdimyje. Visa laimė, kad ji taip ir liko gulėti lagamine, nes tai tikrai nėra atostoginis papludiminis skaitinys. Tikrai ne. Skaičiau tamsiais rudenio vakarais ir žvarbau tiek nuo rudeniškos vėsumos, tiek nuo knygos keliamos emocijos.
Dažnai perskaičius knyga man būna labai sunku dėlioti pliusiukus ir minusiukus, nes galvoje sukasi mintys apie knygą kaip visumą ir tarsi ją skrosti neišeina. Šį kartą buvo labai teigiamų ir neigiamų dalykų, apie kuriuos papasakosiu ilgiau nekoketuodama.
Knygos siužetas apie šeimos santykius, dramas, nuoskaudas. Helena auga sudėtingoje šeimoje ir vieną dieną yra išsiunčiama aklųjų mokyklą. Jos visas gyvenimas yra paženklintas negalios ir stereotipų susijusiu su ja. Skaityti Helenos siužetinę liniją man ilgą laiką buvo įdomiau, nei apie jos sūnėną Tuomą, kuris kažkiek yra komplikuota ir tarsi nepritampanti asmenybė visuomenėje. Jie abu labai skirtingi, bet kartu ir panašūs. Ieškodami savo vietos pasaulyje, kuria santykius, ieško supratimo, bando prisitaikyti, bet pastoviai patiria vidinį konfliktą tarp to, kas jie yra iš tiesų ir to, ko tikisi aplinka.
Kaip jau buvo galima suprasti, knyga yra narpliojimasis po santykius, vidinį aš reikalą. Vietomis buvo įdomu skaityti, bet kartais atrodo, kad siužetas tarsi sustoja. Knygą reikia skaityti maksimaliai susikaupus nes vienas sakinys keičia esmę, staigūs minties šuoliai, kartais tai vargindavo, nes norėdavosi daugiau sklandumo siužete. Viską atperkanti yra skandinaviška niūrumo emocija ir labai vaizdinga, jausminga ir jautri stilistika susipynusi su tiesmukiškumu. Skaitytojai, kurie mėgsta išsirašyti citatas, manau turėtų rasti šioje knygoje gražių tezių.
Tai knyga apie mus, apie mūsų visuomenę, apie stereotipus. Negalėčiau dievagotis, kad ši knyga man pati nuostabiausia, bet tam tikra prasme ji yra literatūrinė razinka ir man nėra gaila jai skirto laiko, nors momentais ir buvo vangesnių vietų.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 328
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *