Knygų apžvalgos

Tomas Taškauskas „Amžinybės mozaikos“

Jau kurį laiką pagalvodavau, kad visai norėčiau paskaityti poezijos, bet ties šiuo pamąstymu viskas ir pasibaigdavo, bet kaip jau ne kartą esu sakiusi, kad ne tik skaitytojas randa knygas, bet ir knygos randa skaitytoją. Su manimi susisiekė knygos autorius ir pasiūlė paskaityti šią knygą. Tiesą pasakius buvo aplankiusi abejonė, kaip pavyks man įvertinti knygą, nes šiaip jau aš poezijos nesu skaitytoja ir juo labiau ją analizuoti nesu pratusi. Mano nuomonė bus visiškai paremta jausmu, kuris lankė skaitant, kas man pasirodė artima, o kas nelabai.
Šioje eilėraščių knygoje yra paliestos amžinybės temos, žmogaus santykis su šiuolaikiniu gyvenimu, prasmės paieškos. Skaitydama šias eiles jose įžvelgiau sveiko cinizmo ir ironijos šiuolaikinio gyvenimo aktualijoms. Taip pat knygoje yra pagerbiamas partizanų atminimas. Tiesą pasakius, man šių dviejų tokių skirtingų temų sudėjimas į vieną knygą šiek tiek nustebino, bet toks yra sprendimas. Man artimesni buvo eilėraščiai apie žmogaus ir dabarties santykį, apie tai, ką tarsi garbinam, bet slapta ir nekenčiam. Gal dėl to, kad ir pačią dažnai aplanko butaforinio gyvenimo jausmas ir matau aplink save nemažai abejotino nuoširdumo.
Interpretuodama šiuos eilėraščius, nesijaučiu tikra, kad būtent juos taip supratau, kaip galbūt autorius norėjo, bet manau natūralu, kad kiekvienas eiles suvokia savaip, per savo prizmę ir gyvenimo patirtį. Buvo eilių, kurios atrodė aiškios, suprantamos ir net pažįstamos, kitos apipintos miglos ir šiai dienai neišlukštentos.
Visgi impulsyvi mintis paskaityti poezijos buvo teisinga, nes eilės lavina įžvalgą, skatina pasukti galvą ir paieškoti prasmės. Šią knygą galima rasti pdf formatu autoriaus puslapyje, taip pat ir kitų eilėraščių. Tiems, kas nori įsileisti daugiau poezijos į savo gyvenimą, tai puiki proga.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 92
Knyga: gauta iš autoriaus

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *