Knygų apžvalgos

Taylor Clark „Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą“

Nerimas. Baimė. Stresas. Tai tie negerieji palydovai, kurie griauna kasdienybės ramybę, kurią norisi turėti ir joje gyventi. Nors sakoma, kad komforto zona turėtų būti nuolat peržengiama, siekiant asmeninio, profesinio ar kitokio augimo, mano nuomone turi būti sveikas balansas. Normalu kartais jausti nepatogumą, nežinojimą, suabejoti, bet tai yra toli nuo nemigos, įtampos, sunkumo krūtinėje ar stingdančios baimės.
Nuoširdžiai manau, kad turbūt visi patiria tokių etapų, kai vyksta ženklūs pokyčiai, ar reikia daryti tai, ko paprastai nedarai, kai rūpesčiai pakimba virš galvos tarsi koks debesis, vis daugiau įsivyrauja nerimo ir baimės. Labai daug knygų autorių ima žadėti aukso kalnus, kaip neva kažkokiu stebuklingu metodu išsispręsi problemas ir nuo dienos X prasidės tobulas gyvenimas.
Mano nuomone nuo šitų jausmų raktas yra žinios. Suprasti kodėl kyla šie jausmai, kaip mus veikia patiriamos emocijos, kas vyksta su protu ir kūnu, iš kur kyla baimės, nerimas. Ši knyga būtent ir stengiasi paaiškinti šiuos procesus – kaip veikia žmogaus smegenys, mąstymo ypatumai, dėmesio valdymas, elgsena kuomet gresia pavojus gyvybei. Skaitydama šią knygą sužinojau įdomių dalykų, kaip sąmoningai kuriamas stresas, apie karo psichologiją, pilotų klaidas lėmusias didžiulės aviacijos katastrofas, kodėl lemiamom sekundėm susimauna profesionalai ir daug kitų dalykų apie kuriuos nebuvau susimąsčiusi.
Aš labai nemėgstu knygų, kuomet autorius į skaitytoją kreipiasi kaip į pirmokėlį, kurį reikia pamokyti ar paauklėti, tai šiek tiek prisibijojau šios knygos ar nebus dar vienas variantas, kuomet protingas dėdė iš puslapių, mokys mane kaip reikia gyventi. Net jei nesinori kažkokių gyvenimo transformacijų, šią knygą perskaityti verta, vien dėl žinių ir akiračio praplėtimo, suprantant kaip funkcionuoja žmogus, kaip mus veikia kraštutinės situacijos ir kas leidžia visa tai suvaldyti.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 320
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *