Knygų apžvalgos

Tayari Jones „Nuojautos“

Santuokos vingrybių temos man yra labai aktualios tačiau aš privengiu psichologinės literatūros standartizavimo, nes šiame santykyje labai daug kintamųjų, kaip bebūtų man labai patinka skaityti šia tema grožines knygas, nes tos svetimos istorijos skatina permąstyti ir savo gyvenimą, sprendimus, vertybes.
Selestija ir Rojus ką tik pradėję savo santuokinį gyvenimą. Net ir netobula santykių pradžia žadėjo gražų gyvenimą. Būdami skirtingi, turėdami skirtingus lūkesčius ateičiai, jie buvo pasiryžę glūdintis kampus, ieškoti kompromiso, vardan bendros gražios ateities, tačiau viską sugriauna Rojui pareikšti kaltinimai ir nuosprendis ilgus metus kalėti už nusikaltimą, kurio jis nepadarė. Pagarbos, vilties ir meilės vedini jie bando išlaikyti savo ryšį – laiškais, susitikimais, tačiau laikas yra negailestingas, kuris po truputį ima skirti Rojų ir Selestiją. Rojus gyvena kalėjimo realijose, Selestija kuria gyvenimą už kalėjimo ribų, suprasti vienas kitą tampa vis sudėtingiau. Jaučiu pareigą šioje vietoje jau stabtelti ir nebesiplėsti siužeto klausimu, paliekant pačiam skaitytojui galimybę pažinti siužetinius niuansus, veikėjus, nes jie tikrai yra įdomūs ir įvairialypiai.
Knygos pagrindas tai dviejų žmonių santuokinis ryšys ir kaip jis kinta tokiose aplinkybėse, tačiau šalia to dar labai stiprus yra rasizmo klausimas, juodaodžių teisės ir padėtis visuomenėje. Akivaizdu, kad pasaulis dar nėra išsivadavęs nuo įvairių formų diskriminacijos, faktas kad rasinė nelygybė egzistuoja, bet šioje istorijoje momentais man tai atrodė pritempta tema. Taip jau yra kad meniniai kūriniai, kurie paliečia rasistinius klausimus pelni papildomą auditorijos dėmesį, todėl man šiek tiek yra kirbanti abejonė, ar tai nėra taktinis sprendimas.
Knygoje pasakojama istorija vietomis buvo liūliuojanti, atrodo skaitai, bet kaip ir nieko naujo, tačiau puslapiai tirpo gana sparčiai. Labiausiai patiko tai, kad veikėjų išgyvenimai yra absoliučiai realūs tokioje situacijoje, be kvailo heroizmo, banalių meilės klišių, o labai natūralūs jausmai ir abejonės.
Aš asmeniškai šioje knygoje radau labai gražių dalykų, apie kuriuos norčiau parašyti, bet jie suponuotų istorijos baigtį, o mano tikslas yra supažindinti su knyga, kad kuo daugiau žmonių, kuriems ji būtų aktuali – ją perskaitytų.
Ši istorija yra apie santuokos vertybes , pasišventimą ir pagarbą vienas kitam. Esu tikra, kad kiekvienas skaitytojas vertins veikėjų sprendimus per savo prizmę, todėl ši knyga idealiai tinka diskusijai. Nebūdama įmantraus siužeto ji skatina kelti klausimus ir ieškoti atsakymų į juos.
Nugarėlė: Jaunavedžiai Selestija ir Rojus turėjo viską: įdomias profesijas, namus, žydinčią meilę – ranka pasiekiamas svajones. Tačiau vieną naktį jų šviesi ateitis subyra, kai Rojus neteisingai apkaltinamas išprievartavimu. Selestija neabejoja savo vyro nekaltumu, ir jiedu pasiryžę ištverti dvylika metų kalėjimo: vienas kitam rašo ilgus meilės laiškus, kantriai laukia dienos, kai vėl susitiks laisvėj. Tačiau net būdama nepriklausoma ir savarankiška Selestija ilgainiui ima ilgėtis peties, ant kurio pasiguostų ir nusiramintų. Ir Rojus tai ima nujausti.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 352
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *