Knygų apžvalgos

Susan Forward, Donna Frazier Glynn „MAMOS NEMOKANČIOS MYLĖTI: patarimų knyga, padėsianti dukterims užgydyti sielos žaizdas“

Mamų pašnekesiuose, įvairiausiose diskusijose dažnai kalbama apie tai, kas yra gera mama. Vienais atvejais atrodo gana užtikrini bazinius poreikius ir tiesiog mylėti, kitais atvejais atrodo, kad vos vienas „negalima“ vaikui sužlugdys ir sutraumuos. Begalės mamų pjauna save atrodo dėl niekų, dėl visiškai normalių emocijų. Tam, kad nespekuliuoti ir nefantazuoti, kas yra gera mama, labai tinka ši knyga.

Autorė šioje knygoje aprašo žalojančius mamų ir dukrų santykius. Ir tai labai rimtai traumuojantys santykiai: į narcicizmą linkusios mamos, perdėtai įkyrios, valdingos, nesirūpinančios, smurtaujančios ar toleruojančios smurtą savo dukrų atžvilgiu. Knygoje kategorizuojami šie motinų tipai, pateikiami konsultavimo pavyzdžiai. Autorė išsamiai aprašo kaip paveikia moteris šios patirtos traumos, kaip mamos nemeilė atsiliepia savęs vertinimui, santykių kūrimui, taip pat pateikiami metodai, kaip priimti šią skaudžią patirtį. Kadangi tai rimti dalykai knygos autorė ragina kreiptis profesionalios psichologinės pagalbos.

Man labai patiko mito, kad neva vos pagimdžius tampi pati geriausia savo vaikui mama, griovimas. Taip nėra. Dažniausiai moterys pajaučia sveiką ir adekvatų motinystės jausmą, bet yra begalės žmonių užaugusiomis su mamomis, kurios iš esmės neturėjo jomis tapti.

Mes gyvename instagraminės motinystės kulte, kurioje visi laimingi ir stilingai apsirengę, šeimos net eiliniam pasivaiksčiojimui tobulai susiderinę drabužius, bet mes nežinome, kas vyksta už uždarų durų. Mamos gali būti žiaurios, bet išoriškai to niekada nesimatys. Tai knyga apie blogą motinystę, apie traumuotą vaikystę ir visai sveika šią knygą perskaityti, tam, kad suprasti, kas iš tiesų yra bloga mama, nes tai ne ta, kuri vaikui skubėdama išvirė dešrelių užuot garinusi brokolį pusę vakaro.

Metai: 2020
Puslapių skaičius: 320
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *