Knygų apžvalgos

Stephen R. Covey „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai. Galingos asmeninių pokyčių pamokos“

Aš sakau: Labai ambicinga knyga. Oficiali anotacija žada gerovę tiek asmeniniame gyvenime, tiek profesiniame kelyje. Pradžioje padėkos ir geriausi atsiliepimų per trisdešimt puslapių, o kur dar visokios įžangos ir patarmės. Man visa tai sukėlė tik įtarimą ar tai nebus niekalas gražiam įpakavime. Nori – nenori visa ta didi įžanga nuteikia, kad knyga ypatinga, tačiau pradėjus skaityti nepajutau to ypatingumo, tiesą sakant nelabai pajutau ir vėliau. Priežastys kelios – rašymo stilius, man jis pasirodė sausas, vadovėlinis ir labiau neįtraukiantis nei sudominantis. Mirtinai teorinė medžiaga su kažkokiais pavyzdžiais, kurie atrodo net nelabai realūs ir nepajutau nuoširdumo. Pasidomėjus kaip kas, tai pasirodo autorius gan gerai gyveno iš savo mokymų, o idėja tokia: paskaitai knygą, ateini į kursus, todėl taip ir parašyta – aišku, kad neaišku.
Vis dėl to, ši knyga labiau nukreipta į verslo įmones ir dar kartą pamoko elementarių dalykų – žmogiškumo ir empatijos. Pagarbiai elgiesi su darbuotojais, o jie taip pat elgiasi su klientais ir panašiai. Atrodo juk nieko ypatingo rūpintis tais, kurie generuoja pelną, bet kažkaip per amžius ieškoma atsakymų į tuos pačius klausimus.
Negalėčiau pasakyti, kad ši knyga išnyko iš atminties, man patiko skyrius apie derybas ir konkurencijos suvokimą žmonių sąmonėje. Derybas vesti tenka juk taip dažnai, tiek darbe, tiek su antra puse, tiek su vaikais, todėl tikrai radau naudingos informacijos šiuo klausimu.
Liaudis sako, „neperšokęs griovio – nesakyk op“ tai šios knygos atveju „op“ buvo pasakytas tikrai per anksti, bet tie, kurie kaip išprotėję skaito šio žanro knygas, tikrai suras sau naudingų dalykų.
Knygos nugarėlė sako: Stephen Covey pateikia holistinį, integralų, principais paremtą asmeninių bei profesinių problemų sprendimo būdą. Autorius savo įžvalgomis ir gyvenimiškais pavyzdžiais nuosekliai moko gyventi garbingai, oriai ir tarnaujant žmonėms. Jo aprašomi principai padeda prisitaikyti prie pokyčių, o iš jų kylanti išmintis skatina šiuose pokyčiuose ieškoti naujų galimybių.
Ši knyga – kiekvieno žmogaus sėkmės raktas, nesvarbu, koks būtų jo gyvenimo tikslas.
Stephenas R. Covey yra kelių plačiai pripažintų knygų autorius, o garsiausia iš jų – tarptautinis bestseleris „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“. Ji laikoma didžiausią įtaką verslo vadybos sričiai padariusia XX amžiaus knyga ir yra viena dešimties geriausių kada nors parašytų tokio pobūdžio knygų pasaulyje. Kitos populiarios Stepheno R. Covey knygos yra „Pirma svarbiausieji dalykai“ (First Things First), „Principais paremtas lyderiavimas“ (Principle-Centered Leadership) ir „7 efektyvių šeimų įpročiai“ (The 7 Habits of Highly Effective Families). Iš viso jų parduota daugiau kaip 25 milijonai egzempliorių.2003 metais Stephenas R. Covey iš Nacionalinės tėvystės iniciatyvos organizacijos gavo Tėvystės apdovanojimą. Kaip jis pats prisipažino, tai buvo prasmingiausias apdovanojimas iš visų gautų.
Time žurnalas pripažino Stepheną R. Covey „vienu iš 25 įtakingiausių amerikiečių“; jis gavo septynis garbės daktaro laipsnius.
Metai: 2014
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *