Knygų apžvalgos

Stefan Ahnhem „Beveidės aukos“

Ilgą laiką galvojau taip: jei norisi knygos, kuri įtrauktų, reikia imtis detektyvo. Tame žanre bus įtampos, veiksmo ir atomazga verčianti iš batų, tačiau praėjusiais metais, teko skaityti keletą ne kažką detektyvų, todėl pasirodo ir čia stebuklų nėra. Dabar kur kas kruopščiau renkuosi kokį detektyvą skaityti, kad nereiktų reguliariai kedenti puslapių ir žiūrėti ar dar daug liko.

Kaip ir visi geri detektyvai, šis įsivažiuoja greitai, nėra ilgų priešistorių, o įtraukiantis veiksmas nuo pirmų puslapių. Randami du žiauriai nužudyti vyrai, kurie praeityje tikrai nebuvo šventi. Šalia nužudytųjų paliekama klasės nuotrauka, na ir galima suprasti, kad žudikui būtent mokyklos laikai ir neduoda ramybės. Tyrėjai ieško atsakymų, kas galėtų būti žudikas, ieško motyvų, bando nuspėti koks bus kitas žingsnis. Skaitydama kaip visada bandžiau nuspėti kas galėtų būti tas blogietis, bet tai buvo padaryti be šansų (bent jau man). Viskas taip meistriškai painu, kad tiesiog leki per puslapius ir nori tik tiesos.

Šis detektyvas man patiko ne tik dėl to, kad protingai ir įdomiai narpliojama byla, bet liečiama šių dienų aktuali tema – patyčios. Šioje knygoje yra žiaurių scenų, kurių tarsi norisi nematyti ir įsivaizduoti, kad tai tik autoriaus vaizduotė, bet išties juk panašūs dalykai vyksta mūsų kasdienybėje. Šioje knygoje veikėjai labai realūs su savais paslėptais skeletais spintoje, kuriuos turi ištraukti į dienos šviesą.

Ačiū „Baltoms lankoms“.

Nugarėlė: Gimtajame detektyvo Fabiano Risko miestelyje nužudyti du vyrai. Kadaise jie abu buvo mokyklos chuliganai. Daugybė žmonių būtų norėję pamatyti juos mirusius. Vienintelis nusikaltimo pėdsakas yra žmogžudystės vietoje palikta sena 1982 metų klasės nuotrauka, kurioje kruopščiai išbraukti du veidai. Fabianas Riskas imasi tirti bylą. Nužudytieji – buvę jo klasės draugai, o nuotraukoje yra ir jo veidas. Vienas po kito nužudomi dar keli žmonės, nuotraukoje išbraukiami veidai ir tampa aišku, kad serijinis žudikas vienas po kito taikosi į buvusius klasiokus. Detektyvas priverstas skubėt: ant likimo kortos pastatyta ir jo paties gyvybė.
Fabianas Riskas manė, kad mokyklos dienos baigėsi… Dabar jis turi susidoroti su savo praeitimi, jei nori surasti žudiką kol dar ne vėlu.

Metai: 2018
Puslapių skaičius: 584
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *