Knygų apžvalgos

Søren Sveistrup „Rudens skerdikas“

Pamačius knygos pavadinimą pasidaro aišku kaip dieną, kad ši knyga nebus švelnus detektyvas. Aš nesu didelė kraujo praliejimo fanė, bet jau norėjosi, kažko aštresnio paskaityti. Na, o tamsiais vakarais, kas gali būti aštriau nei skandinaviškas detektyvas.
Siautėjantis serijinis žudikas be pasigailėjimo, žiauriai žudo moteris prie jų išniekintų kūnų palikdamas kaštonų žmogeliuką. Bylą suskuba tirti detektyvai – Tulin ir Hesas. Detektyvai lenktyniauja su laiku, bando nuspėti kas bus kita maniako auka, susieti įvykius priežasties ir pasekmės ryšiu. Taip pat yra plėtojama siužeto linija apie socialinių reikalų ministrę Rosą, kurios dukra dingusi ir laikoma mirusia. Ar šis žiaurus žudikas turi sąsajų su jos dingusia dukra, ar iš tiesų kaltas yra tas, kuris pripažintas kaltu?.
Šioje knygoje veiksmas vyksta itin sparčiai, autorius pateikia netikėtų siužeto vingių, o įvykdytų žudynių detalės itin žiaurios, bet man visko buvo tiek, kiek reikėjo, pagal knygos nuotaiką. Dažnai skaitant detektyvus būna arba labai gerai techniškai sukaltas siužetas arba jį perspjauna veikėjų ryškūs charakteriai, tačiau šiuo atveju, buvo įdomu skaityti, spėlioti kas yra tas žudikas – maniakas, tačiau ir patys veikėjų portretai taip pat ryškūs – žmogiški, jautrūs ir net kažkiek trapūs.
Skaitant detektyvus, trilerius kažkaip nejučia kyla spėliojimai kas yra žudikas, tačiau šį kartą, po kokių penkiasdešimties puslapių supratau, kad tiesiog pasiduodu, nes tikrai nesuvesiu galų anksčiau nei to panorės autorius. Pabaiga buvo visiškai netikėta.
Detektyvus, trilerius aš mėgstu, bet nesu pamišusi dėl jų, todėl kai skiriu laiko šio žanro knygai ir ta knyga būna nevykus – būna apmaudu, tačiau šį kartą labai likau patenkinta knyga, nes ji visiškai patenkino norą paskaityti kažko aštriau ir išpildė viską, ką geras detektyvas gali suteikti.
Nugarėlė: Kopenhagoje siaučia serijinis žudikas. Vieną po kitos jis kankina ir žiauriai žudo moteris, jų mirties vietoje palikdamas vizitinę kortelę – iš dviejų kaštonų ir kelių degtukų padarytą žmogeliuko figūrėlę.
Tirdami prie pirmosios aukos prikabintą kaštonų žmogeliuką, kriminalistai aptinka tariamai prieš metus pagrobtos ir į gabalus sukapotos dvylikmetės Kristinės, socialinių reikalų ministrės Rosos Hartung dukros, pirštų atspaudus. Ar tai tik nelemtas sutapimas?
Bylos imasi detektyvai Tulin ir Hesas. Norėdami rasti žudiką, jie privalo peržengti visus savo skirtumus – tik vienas kitu tikintys pareigūnai pajėgs sučiupti Kaštonų žmogeliuku pramintą skerdiką.
Metai: 2020
Puslapių skaičius:544
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *