Knygų apžvalgos

Šeši

Na tai ką, atėjo metas išsiskaičiuoti, susisumuoti ir apžvelgti metų skaitinius. Nuvilnijo fejerverkai, eglutės jau į konteinerius suneštos, švenčių nebėra, tačiau dar viena mini šventė man liko – tai mano blogo sukaktuvės. Šešeri metai. Pradžioje nesureikšminau šių sukakčių, bet dabar ar hormonai, ar senatvė, bet man šis skaičius asocijuojasi su kantrybe: rašyti, skaityti (užuot skrolinus telefone), sugebėti rasti laiko įrašams ir knygoms pildantis gyvenimui įvairiomis kitomis veiklomis. Pagalvojau, kad niekada lyg ir nežinojau atsakymo į klausimą kokios knygos man labiausiai patinka, nes vis galvodavau apie žanrus, o patinka juk man įvairūs, bet šiandien, žiūrint pro langą į bandančią lysti saulę danguje, žinau atsakymą – man labiausiai patinka knygos keičiančios mano sustabarėjusią nuomonę, padarančios rokiruotę vertybėse, tos kurios net seniausiai perskaitytos padaro pokytį mano požiūryje.
Na, memuaraų pakaks, laikas pasižiūrėti ką skaičiau, kas patiko, kas nepatiko .Knygų pagal gerumą nereitinguoju, tik paminiu, kas įsiminė, palietė širdį ar privertė smegenis suktis labiau.
Šiemet perskaičiau 67 knygas. Manau mano skaitymo rekordas. Pastaruoju metu mačiau daug diskusijų apie skaitymo kokybę, nemanau, kad visas jas perskaičiau kokybiškai, nes buvo tokių knygų kurias tiesiog liaudiškai tariant „damušinėjau“su viltimi, kad tuoj tuoj bus geriau. Gal ėmiausi ne tuo metu, gal ne mano skoniui papuolė, nors išties pastaruoju metu, ant tų knygų „visai ne į temą“ neužpuolu.

Labai patikusios knygos:

Emma Donoghue „Stebuklas“
Madeline Miller „Kirkė“
Tara Westover „Apšviestoji“
Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“
Julia Whelan „Metai su tavimi“
Donatella Di Pietrantonio „Sugrąžintoji“
Mary Lynn Bracht „Baltoji chrizantema“

Knygos, galėjusios patikti labiau:

Sara Maitland „Tylos knyga“
Elizabeth Strout „Aš esu Liusė Barton“
Colm Toibin „Nora Vebster“

Na, o jei įremtų šautuvą į galvą ir sakytų: greit pasakai, kuri knyga buvo pati geriausia, aš pasakyčiau – Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“. Tai knyga apie senatvę, kuri mūsų laukia, kad ir kokie mandri bebūtumėm ir apie neblėstanti norą bendrauti ir mylėti, turėti artimą sielą. Po šios knygos aš tikrai pagarbiau pradėjau žvelgti į vyresnius žmones ir jų gyvenimą.
Džiaugiuosi gražiu bendradarbiavimu su keliomis leidyklomis, jų dėka į mano rankas papuola naujos knygos. Buvo smagūs metai.
Saliut!.

Iliustracija: ETSY

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *