Knygų apžvalgos

SEPTYNI

Jau septynerius metus rašau knygų blogą, kuris keitėsi, plėtėsi. Man tai svarbus stabilumo simbolis. Nepamesti. Neužmiršti. Tai motyvuoja mane pačią skaityti ir dalintis mintimis apie knygas, o didėjantis mane skaitančių žmonių ratas, yra didžiausia paskata veikti toliau. Tobulėti.
Metų eigoje nesumuoju perskaitytų knygų, nes įgavus pagreitį nesinori užmigti ant laurų, o perskaičius mažiau plakti save, kad daug laiko iššvaisčiau kažkur. Kartais reikia ir pakimarinti. Kadangi atsirado šeimoje vaikas buvo labai smalsu kaip tai koreguos laiką knygoms, panašu, kad visai gerai sukuosi su vaiku ir su knygomis, nes šiais metais perskaičiau 49 knygas. Ankstesniais metais perskaitydavau labai panašiai, išskyrus pernai, nes tuomet laukiausi ir turėjau mažiau darbų, ir tikrai daug laiko knygoms. Kasdienybėje esu susiplanavusi laiką knygai kiekvieną vakarą, žinoma, kartais nebūna ūpo, kartais gyvenimas priverčia užsiimti kita veikla, bet turėjimas knygos rutinos, leidžia palaikyti šiokį tokį skaitymo tempą.
Dauguma perskaitytų knygų buvo romanai, kurie mainėsi su literatūra tėvams. Šių metų grožinės literatūros knygos, kurios paliko įspūdį ir nepasimiršo metų eigoje:
Ann Napolitano „Mielasis Edvardai“
Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“
Tayari Jones „Nuojautos“
Kiran Millwood Hargrave „Malonės“
Laura Madeleine „Mūsų paslaptys“
Nora Ikstena „Motinos pienas“
Literatūra tėvams:
Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson „Auklėjimas be dramų: kaip visapusiškai lavinti vaiko protą ir numaldyti kylančias audras“
Laura Markham „Ramūs tėvai, laimingi vaikai: kaip nustoti šaukti ant savo vaikų ir užmegzti su jais ryšį“
Indrė Plėštytė-Būtienė „Kodėl vaikai serga ir kaip mes galime jiems padėti“
Pastarosiomis knygų skaitymo metų apžvalgomis neakcentuoju ne itin patikusių knygų, nes kas man nusivylimas, kitam atradimas. Bendrais bruožais, kažkiek galėčiau pakritikuoti literatūros tėvams sritį, nes daug knygų žadėjusios aukso klodus, buvo nei du nei dešimt. Dalis išgirtų patarimų tiesiog yra niekam tikę, o radau tokių, kurie yra labiau žalojantys, nei naudą duodantys, todėl visiems skaitantiems tėvams noriu priminti, kad reiktų atsižvelgti kelintų metų skaitinys rankose, vertinti kritiškai ir paieškoti paantrinančios informacijos, o ne tik vienu leidiniu remtis priimant sprendimus vaiko auklėjime.
Pažadų nedalinsiu, o palinkėsiu sau tiesiog skaityti. Ačiū leidykloms, kurios manimi pasitikėjo ir dalinosi knygomis.
Skaitykim, dalinkimės ir gyvenkime taikiai!.
Iliustracija https://chapelofhopestories.com/

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *