Knygų apžvalgos

Sean Stephenson „Išsivaduokite iš savo BET“

Aš sakau: Yra žmonių, kuriems patinka saviugdos knygos, yra tokie, kurie jų labai nemėgsta. Jei nemėgstat, tai net nebandykit rasti knygų, kurios stengsis Jus įtikinti, nes mano nuomonė tokia, kad pačios prasčiausios saviugdos tipo knygos, tos, kurios įtikinėja ir žada aukso kalnus. Taip nebūna. Nei viena knyga, nei vienas žmogus, neapvers gyvenimo aukštyn kojom, jei patys tik lauksit stebuklo. Net mano karta, švieži po 90ųjų, vadinamoji laisvės karta, nėra jau tokia laisvės kaip galėtų atrodyti, nes daugumos auklėjimą sudarė tokios frazės „reikia“, „visi daro ir tu taip darysi“, „pakentėsi ir pareis“, „būk tikras vyras“, „būk mergaitė kaip visos“. Mus ruošė būti sistemos dalimis – patogiais ir paklusniais žmonėmis, bet atėjus humanizmo madai, asmenybės laisvės kultūrai, dalis žmonių ėmė ir pasimetė kur riba tarp „reikia ir noriu“. Laikas nuo laiko paskaitau knygas, kurios skiria dėmesį asmenybės raidai, savęs suvokimui ir tikrai nepameluosiu – dažnai atrandu apie ką rimčiau pagalvoti.
Reikia paminėti tam tikrus faktus apie autorių, nes tai ganėtinai svarbūs niuansai. Kas man patiko, kad tai ne šiaip žmogus praėjęs „gyvenimo universitetą“, bet įgijęs psichologijos, psichoterapijos akademinius išsilavinimus, nes tikrai daug saviugdos knygų parašytos iš idėjos buitiškai, su egocentrizmo elementais, kuriose vyrauja klišės, tokios kaip „jeigu man pavyko, tai pavyks ir tau“, paviršutiniškos frazės, kurios tik ir prašosi pašaipų. Šios knygos tekstas konstruktyvus, gerai išaiškintas, be jokių pezalų, kad gyvenimas – nuostabus bei kitų standartinių frazių. Kitas svarbus momentas, kad autorius turi sudėtingą negalią, o jo pasiekimai tikrai verti dėmesio ir tai jam pavyko nepaisant tikrai didelių fizinių apribojimų. Autorius nerašo tik apie savo sėkmę, dalinasi ir tais momentais, kai gyvenimas atrodė tikra vargo vakarienė.
Jau pats knygos pavadinimas labai gerai nuteikia ko tikėtis – išsivadavimo nuo savo nuostatų, nusiteikimo, lyginimo su kitais žmonėmis, savigailos. Labai gerai paaiškinta, kaip mes kuriamės savo nuostatas, kaip save ribojam, kodėl kreipiam tiek daug dėmesio kitų nuomonei. Knygoje rašoma apie socialinių ryšių sukūrimo svarbą, kūno kalbą, mintis ir žodžius kuriuos vartojame. Daug dalykų man buvo girdėta, tačiau kas labiausiai man patiko, tai klausimas sau, kurioje pusėje aš esu, ar motyvo, ar pasekmės. Motyvas, tai elgesys tikslingas ir kryptingas su aiškiais lūkesčiais, o pasekmė, tai tiesiog laukimas, aplinkybių išsidėstymas, kai gyvenimas tiesiog atsitinka, tai va, kartais aš būnu toje negerojoje pusėje – nelabai gerai įsivaizduodama ką ir kodėl darau.
Apibendrinant, tai manau kiekvienas knygoje rastų ką pritaikyti, galbūt atpažintų kokia kvailą nuostatą, kuri užkerta kelią siekiams. Ši knyga nėra butaforinė laimės pasakėlė, todėl, drįsčiau šią knygą rekomenduoti tiek tiems, kurie nori pabandyti paskaityti kažką iš saviugdos, tiek tiems, kurie yra griežti šio žanro knygoms.
Knygos nugarėlė sako: Šioje knygoje JAV psichoterapeutas ir gerai žinomas profesionalus oratorius Šonas Stefensonas (Sean Stephenson) mums atskleidžia, kaip išsivaduoti iš mūsų gyvenimą valdančių pasiteisinimų ir – o tai netgi svarbiau – kaip liautis atidėliojus gyventi tokį gyvenimą, apie kokį svajojame. Autorius dalijasi savo patirtimi, kaip peržengti savo ribas ir realizuoti talentus. Perskaitę šią knygą, kruopščiai vykdykite užduotis ir stebėkite, kaip jūsų gyvenimas keičiasi, jis prisipildo palaimos, aistros ir dėkingumo. Mūsų BET yra tas patogus pasiteisinimas, ant kurio įsitaisome, kai norime liautis ką nors darę, kai manome, kad nėra nieko, ko galėtume imtis, norėdami išspręsti savo bėdas, pasiekti tikslų ar ištaisyti savo klaidas. Ar jums tai pažįstama?
Žinoma, norėčiau pasikeisti, BET… Mūsų BET yra milžiniški. Kuo ilgiau jais naudojamės, tuo didesni jie užauga! Pateiksiu tik tris pavyzdžius iš visų, kuriuos per daugybę metų esu išgirdęs iš žmonių, užstrigusių prie savo BET…
Metai: 2012
Puslapių skaičius: 200
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *