Knygų apžvalgos

Sarah Wilson „Įveiktas nerimas. Pirmiausia pabaisą paverskime gražuole“

Jeigu jums neteko plačiau susimąstyti apie nerimą ar gyventi jo šešėlyje tai esate tikrai labai laimingi žmonės ir turbūt Jums visai nereikia šios knygos. Ir tai puiku. Visgi nerimas persekioja daugybę žmonių, temdo kasdienybę ir daugelis jų ieško ramybės recepto. Vienas iš kelių, ieškant emociškai ramaus gyvenimo, yra knygos. Ši jau pradedant pavadinimu, skamba labai ambicingai, o rankos tiesiasi tiesiog pačios, kaip gi čia tas nerimas įveikiamas.

Būna knygų apie kurias norisi rašyti ir daug kalbėti. Apie šitą knygą aš neturiu noro daugžodžiauti, nes man ji kaip subliūškęs balionas. Nors rašoma labai daug apie nerimo kilmę, rūšis, turėtas patirtis, man knyga nepasirodė naudinga, kurią perskaičius, kažkaip kitaip gyventųsi ar galvotųsi.

Rašoma apie meditacijos, subalansuoto gyvenimo naudą, panikos atakų dinamiką, genetikos įtaką patiriant emocinius sukrėtimus. Pasirodė šiek tiek kraštutinių situacijų knyga, nes rašoma tai apie vos juntamas emocines problemas, tai apie situacijas, kai iš pusiausvyros išvedantį šalia esančio žmogaus kvėpavimą. Nuoširdžiai kvestionuoju autores patirtis, nes sunku patikėti kad itin stiprų nerimą turintis žmogus gebėtų vesti televizijos laidas. Vienu metu sunku atlikti kasdienines funkcijas, tiesiog būti šalia kitų žmonių, bet JAV auditorijai vesti laidas viskas ok. Su visa pagarba išgyventom autorės patirtim, mane toks skirtumas stulbina. Realybė tokia, kad žmonės turintys stiprų socialinį nerimą sunkiai nueina į parduotuvę apsipirkti. Tai man kelia tam tikrą įtarimą.

Šiaip knyga galėtų būti visai naudinga teoriniam lygmenyje. Mano atveju tai tiesiog „ne mano“ knyga, nors kai kurios vietos buvo ir visai įtraukiančios.

Metai: 2019
Puslapių skaičius: 400
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *