Knygų apžvalgos

Sarah Turner „Motinystės „atostogos“. Kaip išgyventi chaotišką mamos kasdienybę“

Šią knygą įsigijau vos tapusi mama ir pajutusi pirmus „rauna stogą“ simptomus, tačiau nepuoliau jos skaityti, o dėl lengvumo maniau pasiimsiu į kokią kelionę. Kelionės nešviečia, o motinystė banguoja visomis savo spalvomis, todėl keliais prisėdimais ėmiau ir perskaičiau.
Man knyga patiko. Patiko savo žemiškumu. Vaikai nėra tobulai besielgiantys mechanizmai, natūralu, kad ir buvimas mama yra kupinas iššūkių procesas. Būtent apie šiuos sunkumus ir rašo autorė, apie motinystės stereotipus, velniškai sunkius pirmuosius vaiko auginimo metus, santykius su vyru, draugais, grįžimą į darbą, sprendimą susilaukti antrojo vaiko. Visos temos daugiau mažiau artimos, ypač apie tai, kaip motinystė atrodė iki susilaukiant vaikų ir kokia ji realiai yra, svaičiojimai apie estetiką baigiasi trupiniais ir maisto karu. Tapimas mama keičia moterį ir ne visada šis pokytis lengvas, nuolat gretinant gyvenimus iki vaiko ir po, bandant persiplėšti tarp darbo ir šeimos.
Tai knyga, kurioje tobulos motinystės ne daug ir ji gerokai pašiepiama. Nors knyga lengvo turinio, bet temos paliestos iš ties gilios. Man atrodo labai aktualu kalbėti apie smerkimą mamų tarpe ir visiškai palaikau autorės tiesmuką poziciją, kad tiesiog reikia nustoti teisintis dėl to, kaip auginame vaikus. Per pirmuosius motinystės metus pajutau, kad išties, tie, kas norės kritikuoti visada ras prie ko prikibti. Tam tikra prasme šioje knygoje radau patvirtinimą, kad viskas su manimi, su mano vaiku yra gerai, o aš nei galiu, nei noriu gyventi tobulą gyvenimą, nes man jis bedvasis.
Autorė yra populiaraus tinklaraščio autorė, todėl ir pati knyga artima šiai rašymo stilistikai – gyva kalba, konkretūs ir aiškūs sakiniai, todėl skaitosi labai lengvai ir smagiai. Tai nėra teisingo vaiko auginimo vadovas, tai mamos pasidalinimas apie motinystės emocijas, pasikeitusią buitį, bet visa tai nustelbia suvokimas, kad auginame mažus žmones, kurie iš gležnų kūdikėlių labai greitai tampa savarankiškomis asmenybėmis.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 288
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *