Knygų apžvalgos

Sarah Ockwell- Smith „Ramaus miego knyga“

Šią knygą buvau įsitraukus į must have perskaityti sąrašą, kai jau pasisuks reikalai apie savo vaikus. Tai gi tas metas ir atėjo. Labai giriama ir vertinama puikiai knyga, kurios patarimais pasinaudojo ne vienas žmogus, todėl buvo smalsu ar ir man ji lips.
Man išties patiko: ramus, adekvatus požiūris, mokslu paremtas tekstas, kuris labai suderėjo su realia autorės patirtimi konsultuojant šeimas dėl vaikų miego problemų. Knygoje kalbama apie fiziologinius kūdikių ir vaikų miego įpročius, kodėl jie nemiega kaip suaugę, o svarbiausia kada pradės miegoti ir bemiegės naktys liks praeitis. Tai prieraišios, pagarbios tėvystės krypties knyga, kurioje nėra greitos dresūros, griežtos dienotvarkės, išsiverkimo taktikų taikymo, akcentuojami vaiko poreikiai ir galimybės, bei miego ritualų kūrimas. Man labai patiko akcentai apie adekvačius lūkesčius vaikams, nes manau labai kvaila tikėtis, kad kelių mėnesių kūdikis gali miegoti taip, kaip suaugęs žmogus. Kai kuriuos dalykus numaniau intuityviai, bet knygoje radau tam pagrįstus paaiškinimus. Knygoje taip pat yra konkrečių probleminių situacijų sprendimai, visgi kiekviena situacija yra individuali ir kažkaip naiviai tikėtis, kad viena knyga išspręs visų vaikų miego problemas, nereiktų. Kaip bebūtų susidūrus su problemomis, ši knyga gali suteikti minčių kaip jas išspręsti.
Man knyga skaitėsi labai sklandžiai nuo pradžios, bet įpusėjus identiška struktūra per daugumą skyrių, pradėjo šiek tiek liūliuoti ir godaus skaitymo nebeliko. Na, išties sistemiškumas yra gerai, bet norisi šiek tiek ir įvairesnio dėstymo, nes kiekvienas amžiaus tarpsnis apžvelgiamas per tam tikrus autorės iškeltus papunkčius ir pateikiami konsultavimo pavyzdžiai, tai ilgainiui tas šiek tiek nuobodokai pasirodė.
Knygą aš perskaičiau nuo pradžios iki pabaigos, bet manau realiomis sąlygomis auginant vaiką, reiktų atsiversti skyrių būdingą tam tikram amžiui ir ko gero taip darysiu pati ateityje. Kartais pamatau klausimus ką būtų naudinga perskaityti laukiantis, tai manau ši knyga viena tų, kurią yra naudinga skaityti ir turėti pašonėje.
Nugarėlė: Kūdikio atėjimas į šeimą – didžiulis džiaugsmas. Tačiau tėvų laimė greitai ima blėsti, jei kas naktį juos pažadina verksmas. Pagalvokite, juk taip nutinka kelis ar net keliolika kartų per naktį. O jei tai tęsiasi metus, dvejus,…penkerius? Tikriausiai dauguma tėvų galėtų papasakoti įvairiausių naktinių istorijų iš savo patirties. Galbūt pažįstate ir tokių, kuriems drauge su vaikais ilgiau ar trumpiau teko nemiegoti visai. Ką daryti, kad jums taip neatsitiktų? Kaip elgtis, jei kūdikis naktį jus vis pažadina? Ko griebtis, jei jau paaugęs vaikas bijo eiti miegoti ar naktį pašoka iš lovos? Kaip visai šeimai atgauti miego saldybę ir gyvenimo džiaugsmą?
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 304
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *