Knygų apžvalgos

Sarah Jio „Gegužės pūga“

Šią knygą buvau gerai pamarinavusi lentynoje. Galvojau smagu būtų ją skaityti gegužę arba per pūgą, bet nesigavo nei gegužė nei pūga. Taip pat prisipažįstu, jog tai pirmoji S.Jio knyga mano rankose. Žinau, kad marios skaitytojų šią autorę puikiai žino, na, o man dar vienas pirmas kartas. Nors šioji knyga krypsta į meilės romanų temą, kurių daug skaitytojų bodisi, bet pasirenkant gerą autorių ir siusi-miusi istorijos turi savų razinkų.
Knygoje persipina dvi istorijos: viena jų apie Verą ir jos sunkų gyvenimą, bei dingusį sūnų, kita – apie žurnalistę Klerę ir jos gyvenimą užklupusius sunkumus. Vera gyveno Sietle 1933, viena augino sūnų Danielių, kuris paslaptingai dingo. Vera vardan sūnaus ryžtasi paminti savo vertybes, įsitikinimus, nes mama dėl savo vaiko gali padaryti viską. Klerė gyvena šiais laikais, o dėl Sietlą užklupusios pūgos, kaip kadaise 1933, imasi gręžiotis į tuos laikus, sužino apie Verą ir nuojautos vedina ima ieškoti atsakymų, kur galėjo dingti jos vaikas. Narpliojant Veros gyvenimo peripetijas, Klerė atranda vis daugiau sąlyčio taškų, kol galų gale šios dvi istorijos tampa viena. Klerės gyvenimas taip pat nelepina: santuokinio gyvenimo nuopuoliai, netektys, sielvartas. Ši knyga apie taškų ant „i“ sudėjimą – mylimųjų paleidimą, savo kilmės suvokimą, atleidimą ir gyvenimą toliau, po sunkių etapų.
Man knyga skaitėsi sklandžiai, tik buvo tokių momentų, kai autorė tarsi sukelia intrigą, bet ir atskleidžia tokias detales, kurios tarsi išriša esmę anksčiau nei derėtų. Na, savaime suprantama, kad tai nėra detektyvas, bet vaiko dingimo detalės galėjo truputį būti painesnės, tuomet ir pabaiga būtų stipresnė. Kadangi idėją kaip dingo vaikas aš gan greitai pagavau ir kas su tuo susiję, pabaigą skaičiau šiek tiek žiovaudama.
Kadangi ši autorė pelni daug gerų atsiliepimų, pagaliau ir aš esu perskaičiusi dalelę jos kūrybos. Man knyga patiko, bet ne tiek, kad šlovinčiau ir nekantraučiau griebtis dar ir dar jos knygų.
Nugarėlė: Siatlas, 1933-ieji. Vieniša motina Vera Rėj pabučiuoja savo trejų metukų sūnų Danielių, linkėdama saldžių sapnų, ir išskuba į naktinę pamainą viešbutyje. Ryte, nors tai ir gegužės 2-oji, kąsniais drimba sniegas. Vera skuba namo žadinti Danieliaus, tačiau jo lovelė tuščia, o gatvėje guli sūnaus meškiukas…
Siatlas, mūsų laikai, gegužės 2-oji. Mieste vėl pūga. Siatlo laikraščio „Herald“ žurnalistei Klerei Oldridž patikėta užduotis parengti straipsnį apie pavasario pūgą. Domėdamasi šia tema ji 1933 metų laikraštyje aptinka Danieliaus dingimo istoriją – pasirodo, jos paslaptis taip ir liko neatskleista. Klerė pasiryžta išsiaiškinti tiesą ir netikėtai sužino, kad pati yra susijusi su Vera…
Metai: 2014
Puslapių skaičius:392
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *