Knygų apžvalgos

Sarah Blau „Kitokios“

Kai tik pamačiau šios knygos anonsavimą ir anotaciją labai susidomėjau. Taip jau yra, kad vaikų susilaukimą aš suvokiu kaip pasirinkimą, o ne savaime suprantamą dalyką, todėl knygos, interviu bei gyvenimiškos istorijos šia tema, mane labai domina. Knygos autorė gvildeno šią temą per sociumo prizmę ir trilerio liniją.
Keturios studijų laikų daugės nusprendžia niekada neturėti vaikų, šiuos sprendimu jos priešinasi visuomenės primestoms normoms, bei mato prasmę kituose dalykuose nei vaikuose. Pagrindinė šios knygos veikėja Šeila gyvena per daug neįsipareigodama – jaunesni vaikinai, darbas, laisvalaikis, tačiau vieną dieną sužino, jog viena iš ketverto draugių Dina yra žiauriai nužudyta ir jos rankose įsprausta kūdikį imituojanti lėlė. Šeila suvokia, kad žudikas nori perduoti žinutę susijusią su jų sprendimu nugyventi gyvenimą neturint vaikų ir pati ima justi grėsmę.
Pasakojimas atskleidžia moterų draugystę ir tos draugystės užkulisius, kurioje būta nesusikalbėjimų, intrigų. Man šis momentas turbūt ir buvo įdomiausias – tų santykių virsmas nuo praeities iki dabarties. Nužudymo tyrimas nebuvo toks, kur negalėčiau padėti knygos į šalį, kaip ir intrigavo, bet neužvaldė minčių. Knygoje yra simbolizmo, Toros fragmentų sugretintų su siužetu.
Vietomis ši knyga mane įtraukė, vietomis buvo nuobodoka. Norėjosi spartesnio veiksmo, tačiau užvertus paskutinį puslapį norėjosi tolimesnio pasakojimo, pabaiga palyginti su visu pasakojimu labai intensyvi ir mano akimis, istorija dar tikrai galėjo būti plėtojama. Užbaigus šią knygą dar vis esu joje. Vis mąstau apie veikėjus, jų pasirinkimus ir kainą, kurią jiems teko sumokėti. Man labai patinka, kuomet perskaičius knygą esu jos inspiruota pamąstyti apie savo gyvenimą, požiūrį, sprendimus.
Man ši knyga savotiška, kažkiek keista, turinti užslėptų poteksčių. Ne visiems ji pasirodys artima, suprantama, tačiau perskaičius apie ką padiskutuoti tikrai yra!.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 272
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *