Knygų apžvalgos

Samanta Schweblin „Pilna burna paukščių“

Dabartiniame gyvenimo etape, kai neturiu itin daug bei dažnai pasitaikančių progų tiesiog sėdėti ir skaityti, esu pamėgusi apsakymų knygas. Perskaičius po keletą į dieną, galvoje sukasi interpretacinės mintys, ypač po tokių daugiaprasmių ir daugiasluoksnių apsakymų.
Pasakojimai šioje knygoje labai įvairūs: vieni jų lengvai atpažįstami kasdienybėje, kiti labiau fantastiniai, simboliniai, kaip bebūtų visi jie labai gilūs, reikšmingi ir paliečiantys šių dienų aktualijas, žmogišką prigimtį. Meluočiau jei sakyčiau, kad visi man jie patiko, kad visus juos supratau. Buvo tokių, kuriuos perskaičiau ir pagalvojau, kad tiesa slypi kažkur anapus, kiti smogia labai stipriai, nes atpažinau juose save, savo aplinką.
Šioje nedidelėje knygelėje glūdi labai daug svarbių dalykų, apie tai, kokį pasaulį mes sukuriame ir tuomet iš paskutinių jėgų bandome jame gyventi. Autorė paliečia rasizmo, drąsos, tolerantiškumo, požiūrio į gyvybę, kūrybos temas, taip pat dalis pasakojimų yra persmelkti siaubo, mistikos, siaubo. Vieni tarsi liūliuojantys, kiti šokiruojantys.
Skaitant šią knygą teks įžvelgti prasmes tarp eilučių, nes pasakojimų pabaigos taip pat miglotos. Veikėjai sudėtingų charakterių, lengvai neperprantami. Na tai nėra lengvas ir greitas skaitinys, bet išties vertas paskirto laiko, susikaupimo ir minčių.
Man labiausiai patikę apsakymai yra šie: „Užmušti šunį“, Galvomis į asfaltą“, „Kalėdų senelis miega mūsų namuose“, „Prarandant greitį“. Šios istorijos vis sukasi galvoje, jau kuriam laikui praėjus po to, kai užverčiau paskutinį knygos lapą.
Nors dažniausiai akcentuoju, kad man patinka aiškaus siužeto knygos, tačiau retkarčiais taip pat man labai patinka atsiversti apsakymus, kuriuos skaitau lėtai, dozuotai, kurie niekada nebūna lengvai išrišami, tačiau skatina ieškant prasmės pažvelgti giliau į save ir tai, kas šalia.
Nugarėlė: Apsakymų rinktinė „Pilna burna paukščių“ – tai šiuolaikiški kruopščiai pačios autorės atrinkti geriausi trumposios prozos kūriniai, lyginami su Franzo Kafkos ir Flannery O’Connor tekstais, balansuojantys ant fantastikos ribos, įtraukti į The Man Booker International Prize 2019 ilgąjį sąrašą. Racionaliam protui prieštaraujantys pasakojimai paliečia slapčiausias pasąmonės kerteles ir skatina tokias temas kaip žmogiškasis ryšys, moteriškumas, tėvystė, kultūra, menas permąstyti naujai.
Metai: 2019
Puslapių skaičius:192
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *