Knygų apžvalgos

Sally Rooney „Normalūs žmonės“

Ši knyga buvo stipriai anonsuojama, daug giriama, pagal ją sukurtas serialas. Peržvelgus anotaciją, net nedvejojau, kad skaitysiu. Paliestos temos apie žmonių ryšį, santykius, stiprų socialinės aplinkos įtaką, tai mane išties dominantys dalykai.
Konelis ir Mariana, mokosi toje pačioje mokykloje, bet yra labai skirtingai priimti. Konelį mėgsta visi, o Mariana keistuolė atstumtoji. Už mokyklos ribų jų gyvenimai persipina, nes Konelio mama yra Marianos šeimos namų tvarkytoja. Pamažu šie jauni žmonės ima jausti vienas kitam trauką, jų santykis gilėja, tačiau yra kupinas paviršutiniškumo, ieškojimo, išorinės aplinkos spaudimo. Pabaigę mokyklą jiedu jau susitinka universitete, kuriame bandydami kurti atskirus gyvenimus, vis tiek bando remtis vienas į kitą, su daug klaidų, neišsakytų dalykų, vilčių ir nuoskaudų.
Tai knyga apie santykius, turtinę nelygybę, visuomenėje priimtą dviveidiškumą, apie kainą, kurią reikia sumokėti norint būti „normaliu žmogumi“. Jaunų žmonių perėjimas į suaugusių pasaulį yra sudėtingas, reikia daug drąsos priimti save, savo ydas ir viso to mokosi knygos herojai, momentais vienas kitą įskaudindami, bet kartu ir būnant vienas kitam užuovėja.
Ar man patiko ši knyga?. Ji turėjo mane paliesti labiau, nei palietė. Tam tikra prasme pasijutau per sena šiai knygai, nes tas savęs ieškojimas, bandymas įsitvirtinti, sukurti tvirtus ryšius ant trapių pamatų man yra pažįstamas, bet jau išspręstas klausimas. Emociškai taip pat nebuvo ouč momento, nors diskutuoti apie visuomenes ydas ši knyga išties skatina. Jei šią istoriją bučiau skaičius bent penkeriais metais jaunesnė, net neabejoju, kad turėčiau daugiau asmeninio santykio, nes šiai dienai tai tiesiog knyga apie jaunų žmonių santykius, savęs pažinimą ir bandymus surasti sau vietą po saulę.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 240
Knyga: el. knyga / Milžinas.lt
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *