Knygų apžvalgos

Rydahl & Kazinski „Undinėlės mirtis“

Kuomet renkuosi kokias knygas skaityti, dažniausiai taikliai pataikau pagal savo skonį. Gana retai būna, kad tikiuosi stebuklo, o gaunu kažką prasto. Tiesą pasakius, šį kartą perskaičius anotaciją kažkiek dvejojau ar tai knyga man, bet nutariau surizikuoti ir ta rizika pasitvirtino.
Visų pirma norisi pasakyti, kad tai knyga kupina tamsos. Ji makabriška ir žiauri. Žiaurių scenų pakankamai daug ir jos detalios, pakankamai ilgos. Prisipažinsiu, kad kartais skrandis versdavosi, bet jei šių dalykų nebūtų, istorija prarastų savitumą.
Pasakojama apie Hansą Kristianą Andersoną, kuris klaidžioja po Kopenhagą ir viltingai siekia realizuoti savo talentą, įsitvirtinti visuomenėje, kurioje didelė takoskyra tarp turtingųjų ir vargšų. Nedėkingų aplinkybių dėka jis yra apkaltinamas prostitutės Anos nužudymu, o siekdamas įrodyti savo nekaltumą, su nužudytosios seserimi ieško tikrojo žudiko. Nebuvo nė sekundės, kad nujausčiau pabaigą. Siužetas dinamiškas, veikėjai dažnai atsiduria beviltiškose situacijose, atomazga ir pati pabaiga man buvo visiškai netikėta. Tai yra didelis pliusas.
Nors knyga įtraukė nuo pirmųjų puslapių, įpusėjus atsirado pasikartojimų, monotonijos. Kaip bebūtų pasakojimas yra išskirtinas savo sukuriama emocija, dinamika, atskleidžiamos visuomenės ydos – abejingumas vargstantiems, besaikis švaistymas. Istorija papildyta H.Kristiano Andersono pasakojimo motyvais, tai tekstą paverčia gilesniu, daugiaprasmiu. Beje, knygoje epizodais yra aprašomas Odensės miestas, kuris yra H. Kristiano Andersono gimtinė ir būtent jame aš esu kurį laiką gyvenus. Kadangi tiek Kopenhaga, tiek Odensė man yra pakankamai gerai pažįstami miestai, pasakojimui jutau išskirtinį artumą.
Kartais matau skiatytojų diskusijas, kurie nori paskaityti kažką įdomaus, kitokio, ir mano nuomone būtent ši knyga galėtų būti tapti tuo „kitokiu“ pasirinkimu.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 496
Knyga: gauta iš leidyklos „Baltos lankos“
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *