Knygų apžvalgos

Rūta Vanagaitė „Jis“

Aš sakau: Rūta Vanagaitė man patinka. Patiko „ Ne bobų vasara“, šia knyga apdalinau ne vieną draugę ir brukau skaityti, nors nesu šiaip iš tų siūlytojų –rekomendatorių. Kažkaip ir norisi man lyginti šias abi knygas. Jei „ Ne bobų vasara“ lietė moterišką prizmę ir tas situacijas, kuriose moterys priima sprendimus, tai „Jis“ knygoje labiau lietė vyriškumą, vyrišką mąstymą ir elgseną.
Knygoje daug apibendrinimų. Vyrai tokie ir tokie, elgiasi taip ir taip, nors ir yra tie lyčių dėsningumai, bet aš asmeniškai esu labiau linkusi žiūrėti į asmenybės visumą, o ne skirstyti konkrečias savybes, todėl norėjau pasiginčyti, nes ne su viskuo sutikau. Autorė stengiasi remtis faktais, ne tik dalintis nuomone, bet tarsi paaiškinti, kodėl vyrai vienaip ar kitaip elgiasi.
Man patiko skyrius apie motinystę, apie už borto atsiradusį vyrą kuomet šeimoje atsiranda kūdikis, manau taip nutinka labai dažnai. Autorė aprašo savo komplikuotus santykius su sūnumi ir net nežinau kodėl, bet man ta knygos vieta labiausiai ir įstrigo. Skaitant, bent jau man, atrodo, kad autorė yra visiškai atvira ir jei aprašo kažkokią gyvenimo situaciją, kurią patyrė, ją pateikia labai atvirai, detaliai ir ne puse lūpų. Aš įsivaizduoju, kad parašyti knygą, kurioje įpinti ir kiti artimi žmonės yra emociškai sunku, nes dabar vyraujančioje tobulumo iliuzijoje pripažinti, kad ne viskas klojasi kaip norisi reikalinga didelė drąsa.
Autorė aprašo vyrų prigimtį nuo pirmykščių laikų, jų fiziologiją, psichologinius
aspektus, mąstyseną, santykių kūrimą, tam tikrą laisvalaikio pasirinkimą ir pan.
Skaitant tikrai bus progų, kai norėsis pasakyt „o mano vyras tai tikrai netoks“ ir
tai gali būti tiesa, nes knyga grįsta bendra vyrų analize.
Šią knygą perskaičiau greitai ir lengvai, bet nepasakyčiau, kad paliko tokį įspūdį
kaip „ Ne bobų vasara“ .
Knygos nugarėlė sako: „Jis“ – knyga apie vyro kūną ir sielą, skirta moterims. Rūta Vanagaitė dalijasi savo gyvenimiška patirtimi siekdama, kad skaitytojos geriau suprastų savo gyvenimo vyrus – tėvus, brolius, mylimuosius ir sūnus. Kad suprasdamos juos labiau mylėtų ir pačios būtų šalia jų laimingesnės.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 240
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *