Knygų apžvalgos

Rūta Mataitytė „Gunda”

Aš sakau: Ši knyga vis šmėžuodavo prieš akis apsiperkant elektroniniam knygyne. Tiesą pasakius anotacija nebuvo ta, kuri užkabintų skaityti, o pastaruoju metu taip aiškiai supratau kiek aplink daug gerų knygų ir kiek mažai aš laiko joms turiu, todėl stengiuos skaityti ką tikrai noriu, nespėliojant. Apie šią knygą neradau nei kažkokių recenzijų, nei platesnių komentarų, lakoniški patiko – nepatiko ir tiek žinių. Tai gi dalinuos savo nuomone.
Skaičiau su pauzėm, nes man ši knyga nekėlė intrigos. Aš suprantu, kad čia ne šaudo – gaudo – papjovė detektyvas, bet aš tikėjausi labiau žemiškesnės, gal net buitinės istorijos, nes emigracija man asocijuojasi su nepritapimu, ilgesiu, sunkia buitimi įsikuriant. Šį kartą viskas man pasirodė kažkaip per filosofiška. Momentais atrodė, kad ši knyga turbūt per daug taisyta, per daug braukyta, nes įspūdis, kad jungiamos kažkokios aplinkybės pradingusios. Veikėjai tai Norvegijoj, tai lietuviškuose namuose, tai Danijoj, buvo momentų kai grįždavau keli puslapiai atgal su klausimu „tai pala pala kas čia buvo?“.
Kas tikrai patiko, ko norėjosi ir kas išskyrė šią knygą, tai vertėjo gyvenimo ir darbo momentai. Niekada apie šią profesiją rimtai negalvojau, atrodo išverčia ir eina namo, bet verčia ne tik žodžius, verčia gyvenimo istorijas – skaudžias ir žiaurias.
Man ši istorija nepaliko kažkokio pėdsako, tie siužeto šokčiojimai pasirodė painūs, tačiau vertėjams keliu kepurę, nes darbas tikrai ne iš lengvųjų. Būtent šios temos plėtojimo man norėjos daugiau.
Knygos nugarėlė sako: Romano pagrindinė veikėja Gunda trumpam išvyksta į Oslą vieną semestrą studijuoti norvegų kalbos, tačiau viskas susiklosto taip, kad lieka svetur kur kas ilgiau. Knygoje pasakojama apie didžiules permainas merginos gyvenime – per neilgą laiko tarpą visiškai pasikeičia jos gyvenimo aplinkybės, supantys žmonės, dėl to keičiasi ir bręsta ji pati. Tai istorija apie klaidžiojimus, nerimą, namų ilgesį, pažinimą, tikėjimą ir meilę, apie bandymą įsikibti į naujas galimybes, pritapti svetimame krašte.
Metai: 2015
Puslapių skaičius:334
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *