Knygų apžvalgos

Riikka Pulkkinen „Tiesa”

Aš sakau: Dėl šios knygos mane kamavo abejonės, nes jei atvirai – aš šiek tiek privengiu onkologinių ligų istorijų, patirčių, nes labai įnykus į visas tas istorijas, nejučia suasmeninu. Šioje knygoje onkologinė liga kaip fonas, priežastis peržvelgti savo gyvenimą. Kaip jau knygos nugarėlės aprašyme paminėta, susirgusi onkologine liga garbaus amžiaus moteris, prasitaria anūkei apie savo vyro meilės istoriją su aukle. Anūkė pradeda domėtis praeitimi, ieškoti atsakymų.
Siužetas gan standartiškas. Kažkiek paslapčių, liūdesio ir suvokimo, kad kiekvienas turi savo tiesą ir savo teisę į jausmus. Paliečiama žmogaus santykio su mirtimi tema – pykčio, dingusio savarankiškumo, bejėgiškumo.
Knygoje pasakojama istorija mane paskatino pagalvoti apie tai, kad mes savo artimuosius – tėvus/ senelius matom tam tikram socialiniam vaidmenyje ir mažai žinom tikrųjų jausmų iki mums atsirandant.
Ši knyga nėra iš tų, kur per naktį norisi skaityti, nes negali užmigti kaip ten kas bus, nėra kažkokių intrigų, graudenimų. Tai knyga, kurią galima skaityti lėtai, po kelis puslapius, susigyvenant su veikėjais, jų požiūriais, jausmais. Mano nuomone, ne visas knygas reikia skaityti žaibo greičiu, nes tokios knygos, kaip ši, yra paremtos jausmo faktoriumi, todėl ne visada greičiau yra geriau.
Knygos nugarėlė sako: Dailininko Marčio žmona psichologijos mokslų daktarė Elsa suserga vėžiu. Laiko jai liko nedaug. Dukra Eleonora ir anūkės mokosi susitaikyti su laukiančiu praradimu. Močiutė papasakoja Anai apie savo vyro ir jaunos studentės, kitados dirbusios jų namuose aukle, meilės romaną. Susidomėjusi Ana ima aiškintis 7-ame dešimtmetyje mįslingai mirusios merginos gyvenimo istoriją. Pasirodo, kad Elsa ją atleido. Atsiveria ne tik auklės Ėvos, bet ir Elsos bei Anos paslaptys. Nuoskaudų lyg ir nebėra. Skausmas likęs praeities metuose, tarsi kadaise papiltas vynas, sutekėjęs grindų plyšiuose.
Metai: 2013
Puslapių skaičius:336
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *