Knygų apžvalgos

Rhonda Byrne „Paslaptis“

Aš sakau: Ne knyga, o legenda. Šią knygą daug žmonių rekomenduoja vieni kitiems, kaip knygą pakeitusią gyvenimą, požiūrį, tikrą stebuklą. Aš visada labai atsargiai žiūriu į tokias knygas, super populiarias ir super daug žadančias.
Pats pavadinimas sužadina smalsumą, kas čia per paslaptys, o aš nesimaivydama ir atskleisiu tą paslaptį – tai yra traukos dėsnis ir visatos dėsniai. Skamba kaip burtai, stebuklai, to negali būti?. Knyga atskleidžia teoriją, kad mūsų mintys, žodžiai traukia tokius pat atsitikimus. Trumpai būtų taip pozityvumas – pozityvumą, negatyvumas – negatyvumą. Aš nežinau kiek tame yra magiškumo, bet na akivaizdu, kad daugeliu atveju veikia psichologija, juk su maloniu žmogum visiems labiau norisi bendrauti nei su amžinu niurzga, konstruktyviai mąstančiam ir problemos kitaip sprendžiasi, nei tam, kuris viską tik dramatizuoja. Tai gi kiek čia mistikos, kiek psichologijos, spręsti kiekvienam.
Man asmeniškai ši knyga didelio įspūdžio nepadarė, net jei aš visai ir prijaučiu traukos teorijai, nes kartais aplinkybės gyvenime taip dėliojasi, kad neįtikėtina. Man skaitant buvo per daug pasikartojimo, kartais net atrodė, kad mane bando užhipnotizuoti. Trūko daugeliu atvejų pagrindimo, faktų, įsigilinimo.
Buvo per daug radikalių dalykų, tokių kaip, dėl svorio metimo, kad nesvarbu ką valgysi, svarbu kaip nusiteiksi ir jei nusiteiksi, kad esi kūdas tai nestorėsi. Tas pats radikalumas dėl sunkių ligų, kad mintimis ir nusiteikimu gali išgyti, o susergi tada kai jau prikaupęs esi blogų minčių ir nusiteikimo. Vienu atveju laikytis dietos ar gydytis su teigiamom mintim yra naudinga, tai rodo ir tyrimai, kad teigiamas požiūris padeda, bet vien tuo remtis nereikėtų. Nemažai istorijų yra apie tai, kaip tėvai numarino vaikus nekviesdami medikų, o malda gydydami. Sunku patikėti, kad burgerius kasdien kimšdamas ir galvodamas, kad lieknėsi, tai lieknėsi iš tiesų. Labai drąsu yra rašyti tokius dalykus, nes ligos yra ligos, mityba yra mityba, ir ne tik požiūrio klausimas, bet ir konkrečių veiksmų, kalorijos neišgaruoja jei galvoji, kad jų nėra, o ignoruojant simptomus galima tikrai atsidurti liūdnoj situacijoj, tai gi šitie du momentai knygoje mane pašiurpino.
Savo gyvenimą smagu papildyti tikėjimu, mažais stebuklais, bet nereikia pamesti galvos, o skaitant šią knygą momentais atrodė, kad autorė jau ją pametė. Žmonės visada ieško laimės recepto ir tikisi, kad kažkur jis bus užrašytas, aš matau daug marketinginių dalykų šioje knygoje, o mano nuomone, kur daug marketingo, ten mažai nuoširdumo.
Pagal knygą yra pastatytas filmas, tokiu pačiu pavadinimu.
Knygos nugarėlė sako: Įsivaizduokite, kad yra žemėlapis, galintis jums parodyti, kaip iš ten, kur dabar esate, pasiekti nuostabesnį, turtingesnį, šaunesnį, didesnį pasitenkinimą teikiantį gyvenimą, nei galite įsivaizduoti. Ar patikėsite, jog tas žemėlapis nurodys visus kelionės į tokį gyvenimą žingsnius; kaip įgyvendinti didžiausią savo svajonę, kaip rasti būdų aplenkti kliūtis, kaip įveikti iššūkius, nugalėti nepalankias aplinkybes; atskleistų visas stipriąsias jūsų savybes, kurių reikia pergalei pasiekti.
Rankose jūs kaip tik laikote tokį žemėlapį. Tai jūsų gyvenimo kelias, padėsiantis pasiekti šlovę.
Dvylika sėkmingiausių šiuo metu pasaulyje gyvenančių žmonių vadovavosi šiuo žemėlapiu. Jie dalijasi savo, regis, neįtikėtinomis kelionėmis ir atskleidžia, kad kiekvienas mūsų gimstame turėdami visa, ko reiki, norint pasiekti didžiausią svajonę. Tai padarę mes išpildysime savo misiją, atrasime amžiną laimę ir pakeisime pasaulį.
Štai kodėl jūs esate Žemėje.
Metai: 2014
Puslapių skaičius: 216
Knyga: pasiskolinta
Vertinimas: 3/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(10)Nepatinka(3)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *