Knygų apžvalgos

Rebecca Fleet „Svetimi namai“

Nors nesu pati didžiausia romanų trilerių fanė, visgi laikas nuo laiko, rankos tiesiasi į šio žanro knygas. Kai norisi pailsėti nuo draminių meilės reikalų, santykių narpliojimo ir psichologinės tematikos. Nesu jautruolė didelė, bet trileriai ir detektyvai su skerdynių prieskoniais mano dūšiai nėra artimi, tačiau tie, kuriuose praeities paslaptys vejasi ir prisiveja veikėjus, viskas būna susukta ir netikėta, juntama įtampa – tokie man labai patinka. To ir tikėjausi šį kartą.
Karolina ir Fransis norėdami atgaivinti kiek prigesusį santuokinį gyvenimą nusprendžia išvykti atostogų. Nenorėdami ilgam palikti vaiko bei išleisti krūvos pinigų, pasirenka atostogų variantą – susikeičiant namais su nepažįstamuoju. Netrukus atostogų nuotaika ima bjurti, nes Karolina pradeda jausti, kad šis namas kažkaip ima sietis su praeities įvykiais, jos saugomomis paslaptimis. Netrukus ima aiškėti Karolinos praeitis, atsikleidžia kokios problemos ištiko judviejų santuoką ir kaip viskas siejasi su dabartimi ir šiuo apsikeistu namu.
Visa istorija papasakota trimis linijomis: dabarties – atostogų kontekste, praeities – apie Karolinos ir Fransio santykius ir asmens, kuris atostogauja Karolinos namuose. Man patiko ši dinamika.
Kai tik pradėjau skaityti šią knygą, negaliu paaiškinti kodėl, bet buvau labai savimi užtikrinta, kad na greitai išrišiu visą kontekstą ir viskas man čia aišku, tačiau, nieko aš čia neišrišau, nieko neatspėjau, o pabaiga buvo išties netikėta atomazga. Tai yra didelis pliusas knygos siužetui, nes būtent taip ir turi būti, šiuo atveju skaitytojas yra aklas kačiukas, kuris tik pabaigoje praregi kaip čia viskas yra išties.
Knygoje yra erotikos, santykių dramos elementų, tačiau per daug į tarpasmeninius ryšius nenuklysta, o fokusuojamasi į siužetą, kas tas žmogus taip gerai žinantis Karolinos paslaptis ir ko siekia palikdamas akivaizdžias užuominas bei stengdamasis įbauginti.
Skaitant, pirmoje pusėje man norėjosi daugiau įtampos, tempo, nes kartais atrodydavo, kad trypčiojama vietoje, tačiau įsiskaičius, pradedant aiškėti kas ir kaip, viskas įsibėgėjo kaip reikiant. Man kaip visada – dažniausiai patinka aiškūs siužetai, kur skaitai ir gerai orientuojiesi kas vyksta, o būtent ši knyga yra iš tų aiškiųjų, kai nereikia vartyti puslapių ir tikslintis įvykių.
Nors kraujo man ši knyga nestingdė ir po antklode drebėti iš siaubo nereikėjo, tačiau vis tiek aš ją skaičiau susidomėjusi ir nekantriai laukdama to momento kai viskas paaiškės.
Nugarėlė: gavę pasiūlymą pasikeisti namais – savo butą Londone išmainyti į namą prabangiame priemiestyje, – nedvejodami sutinka praleisti savaitę toliau nuo kasdienybės rutinos ir įtampos, stumiančios jų santuoką į prarają.
Porai įsikūrus atšiauriame ir baugiai tuščiame name, į paviršių iškyla jų santuoką gramzdinančios problemos: nepateisinamas Fransio elgesys ir Karolinos neištikimybė. Kol jie bando taisyti santykius, keista ir smalsi kaimynė ima perdėm atkakliai domėtis atvykėlių gyvenimu.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 288
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *