Knygų apžvalgos

Philippa Perry „Knyga, kurią turėjo perskaityti jūsų tėvai“

Absoliuti knygų, skirtų tėvams, yra apie vaikus ir jų ugdymą, auklėjimą, psichologiją, elgesio ypatumus tam tikruose amžiaus tarpsniuose. Suprantu, kad šios knygos yra skirtos kuo geriau pažinti vaikus, atrasti raktą tėvams, kaip geriau bendrauti su vaikais ir gebėti juos išgirsti, bet žuvis juk pūna nuo galvos. Jei patys tėvai nešasi vaikystės traumas, skaudulius, net tobuliausiuose knygose perskaitytos įžvalgos apie vaikus nepadės, jei problema būsime mes patys – tėvai.
Būtent didžioji ši knyga yra skirta tėvams apie patirtas savas vaikystės traumas, ydingas patirtis, duobėtus santykius su tėvais. Šios neigiamos patirty niekur nedingsta, nebent būna priimamos ir sprendžiamos. Autorė aprašo kaip tėvų patirtos traumos keliauja toliau į jų vaikų gyvenimus, kokią žalą padaro ir kaip sutaisyti šiuos įtrūkimus. Knygoje daug informacijos apie jausmus, emocijas, ką jos reiškia, kaip kurti ryšį su vaikais. Labiausiai man patiko mintys apie ribų brėžimą, kaip tai padaryti ir nors esu apie tai skaičiusi begalę kartų, šioje knygoje atradau naują požiūrį, kuris man labai patiko.
Man ši knyga buvo atradimas. Momentais skaudžiai teisinga, bet ji yra įkvėpimas kurti geresnį santykį su vaiku, pažinti save . Aprašyti sunkūs ir sudėtingi jausmai, kuriuos slopindami jaučiamės dar blogiau, todėl svarbu su jais tvarkytis, o kaip tai padaryti rasite šioje knygoje. Dauguma situacijų yra pagrįstos konkrečiais konsultavimo pavyzdžiais.
Man patiko, kad knyga yra tiesmuka, apie tai kaip erzina vaikų ištisinis zyzimas, kaip veikia fizinis nuovargis, kaip reaguoti į vaikų neklausimą, tai yra tos sunkios temos temdančios tėvystės džiaugsmą, bet retas jų nepatiria, todėl labai reikalinga apie tai kalbėti. Auginti vaikus per sukąstus dantis nėra išeitis, kurti gražią vaikystę kai pats esi ant ribos prastas sprendimas. Šioje knygoje aš atradau sumanių įžvalgų, kurios kažkiek pakeitė situacijos matymą, padėjo labiau pažinti ir tikiuosi to dėka ryšys su vaiku bus dar stipresnis.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 288
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *