Knygų apžvalgos

Penki

Na tiesiog įdomu kokie manęs laukia 2019 kai juos pradedu vėlavimu….Sausio 15 mano blog’ui sukako 5 metai – pirmasis mažasis jubiliejus, tačiau mano kasmetinis įrašas užvėlavo, nes tą dieną skridau, o nusileidau tiesiai ligos patalan. Tai ilgai neverkus pasižiūrėkim kaip man sekėsi skaityti šiais metais.

Iš viso perskaičiau 47 knygas (pernai 33). Visai neblogai paspaudžiau gazų! Manau prie to prisidėjo, kad dažniau gavau knygų iš leidyklų, autorių, todėl norėjosi skaityti sparčiau.Knygoms pirmų, antrų ar trečių vietų neskirsiu, o paminėsiu tas knygas, kurios man įsimintinos liko metų kontekste. Pastebėjau, kad labai dažnai būna, kad perskaitau ir taip patinka, taip faina, o po pusmečio visiška amnezija arba atvirkščiai – atrodo nieko įspūdingo užvertus paskutini lapą, bet į atmintį įsirėžia.

Griet Op de Beeck „Aukščiau nei devintam danguj“. Nuoširdžiai nesuprantu kodėl šios knygos niekas neskaito.

Ann Patchett „Vieningieji“. Viena tų knygų, prie kurios grįžtu mintimis.

Anne – Laure Boundoux, Jean – Claude Mourlevat „Neatplėštas laiškas“. Brandi istorija apie santykius ir žmonių gyvenimus, susitaikymą.

Na atsižvelgiant į šias knygas, akivaizdu, kad man patinka painūs šeimų santykiai, nuoskaudos, kaltės jausmo narpliojimas. Gal pati esu nesudėjus visų taškų?. Galbūt. Tikrai nebuvo tokių knygų, kurios baisingai nepatiko, jau matyt išmokau negriebti visko, o kažkiek ir atitaikyti savo skoniui. Paminėsiu tas knygas, kurių jei būčiau neskaičius – nebūčiau daug praradus.

Mari Jungstet „Nutylėtas“. Žmonės komentaruose rašė, kad ši knyga serijinė, o aš kažkaip nusičiupau nesužiūrėjus eilės, kiti sakė, kad vertimas blogas. Kaip bebūtų, neskatino šis skaitinys imtis kitų dalių. Perskaičiau. Nelabai patiko ir tiek.

Greta Lietuvninkaitė „Slėpynės. Kaip užmerktomis akimis žaidžiame gyvenimą“. Tikėjausi gilesnių įžvalgų apie gyvenimą, o pralėkė paviršium.

Aš labai esu dėkinga nuolat besiplečiančiam savo sekėjų  ratui ir žinau, kad JŪS esate labai protingi žmonės, todėl suprantate, jog mano nuomonė apie knygą yra tik mano pozicija, o kiekvienam skaitančiam kiekviena knyga palieka vis skirtingą jausmų prieskonį širdyse.

Skaitykim, mylėkim ir būkim laimingi! Tegul knygos vienija, o ne skaldo.

Iliustracija:Alireza Darvish

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *