Knygų apžvalgos

Patricia Highsmith „Kerol“

„Kerol“ pirmą kartą išleista 1952 metais. Tai, kad knyga laikas, nuo laiko vis perleidžiama iki šių dienų turbūt ne atsitiktinumas. Tiesa, šis leidimas yra pirmasis lietuvių kalba, kiek pavyko išnaršyti internete, todėl man net šiek tiek keista, kaip iki tol niekam nekilo išversti tokios populiarios ir skaitytojus supurtančios knygos. O supurtyti yra ko, nes knyga lgbt tema.
Gal šiomis dienomis lgbt tema jau mažai ką stebina, bet 1952-aisiais aš tik galiu įsivaizduoti kokia tai buvo bomba literatūros pasaulyje. Autorė knygą išleido prisidengus slapyvardžiu Claire Morgan. Leidyklos taip pat tarpusavy smarkiai nekonkuravo, nes leisti tokio siužeto knygą, tais laikais, buvo labai rizikinga, tačiau kaip dažnai gyvenime būna, kas nerizikuoja- tas negeria šampano, knyga susilaukė milžiniško susidomėjimo.
Tereza turi didelių siekių ir svajonių scenografijos srityje. Jauna mergina visomis galimybėmis ir pažintimis siekia įtvirtinti savo karjerą, tačiau norimų darbų jai gauti nepavyksta. Tam, kad išgyventų, susiranda darbą universalinėje parduotuvėje, lėlių pardavėja. Šis gyvenimas labai nutolęs nuo to, ko Tereza trokšta. Vieną dieną ,prieš pat Kalėdas, į parduotuvę užsuka labai efektinga moteris, pasipuošusi kailiniais, kuri prikausto Terezos dėmesį. Visos mintys sukasi apie nepažįstamąją. Sumaniai Tereza susipažįsta su šia moterimi vardu Kerol. Moterų draugystė tampa vis labiau intymesnė, o Tereza pajaučia priklausomybę Kerol. Kerol pasiūlius vykti į kelionę po Ameriką, Tereza sutinka ir tai tampa lemtingu lūžiu jųdviejų santykiuose.
Knyga man labai patiko. Tiek savo nuotaika, tiek lėtesniu tampu. Šioje knygoje labai trapi riba tarp manipuliacijos ir meilės, daug visuomenės spaudimo, veikėjų vidinių pokyčių. Labai svarbu skaitant nepamesti laikmečio konteksto. Pagal šią knygą yra pastatytas ir filmas, nominuotas net šešiems oskarams, kurio aš nemačiau, bet reiktų prisiruošti ir pasižiūrėti.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 384
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *