Knygų apžvalgos

Oprah Winfrey „Mano gyvenimo atradimai“

oprahAš sakau: Šią knygą buvau įsitraukus į norimų perskaityti knygų sąrašą ir vieną dieną mano šis noras buvo išpildytas – gavau dovanų. Nei man ją kas reklamavo, nei bruko per jėgą, kažkaip intuityviai pajaučiau, kad man patiktų ir patiko tikrai.
Lyginant su visomis kitomis „pozityvo“ ir gyvenimo koučingistų/gyvenimo guru mokymo knygomis, ši nėra apie tai, kad tu TURI būti laimingas. Laimingas kai nesijauti laimingu, kartoti prievartines pozityvias sentencijas. Ne, tikrai ne apie tai. Plastmasinio gyvenimo džiaugsmo neaprašo.
Knyga yra suskirstyta į skyrius ir trumpas temas, apie draugystę, meilę, darbą, pasitikėjimą savimi ir tos O. Winfrey mintys labai gilios, ir kartu elementarios. Knygos pagrindinė idėja jaustis dėkingu, vertinti gyvenimą, nesivaikyti paviršutiniškų dalykų, atrasti veiklą, kuri teiktų džiaugsmą, mokėti pasakyti „ne“ ir panašius kasdieniškus dalykus. Nutikus skaudiems įvykiams, kai gyvenimas pasisuka ne taip kaip norėta ar planuota, autorė dalinasi savo patirtimi kaip susigyveno su sunkia vaikyste, kaip buvo atleista iš darbo, visa ta patirtis aprašyta labai brandžiai, bet be jokių „jei galiu aš, gali ir tu“. Nors lyg ir visos panašaus žanro knygos kalba apie tuos pačius dalykus, bet ši išsiskyrė savo nuoširdžiu realumu, asmenine patirtimi, o ne šūkiais.
Ką dar turėčiau paminėti, tai religinius motyvus, neretai yra pacituojama kokia nors eilutė iš biblijos ar giesmės, bet mano nuomone, viskas gan subtiliai ir į temą.
Artėja Kalėdos, skaitančiam žmogui, linkusiam pafilosofuoti ir paanalizuoti gyvenimą – ši knyga galėtų būti puiki dovana.
Knygos nugarėlė sako: Daugybę metų Oprah Winfrey ieškojo atsakymų į klausimą „Ką aš žinau iš tikrųjų“ ir rašė skiltį žurnale „O, The Oprah Magazine“. Šie asmeniniai atradimai ir patirtys – apie draugystę, pomėgius, galimybes, lūkesčius, emocijas sugulė į knygą, kuri paskatins ir jus atidžiau pažvelgti į save.
Autorė kviečia pastebėti tai, į ką dažniausiai neatkreipiame dėmesio, ir pamilti save tokius, kokie esame. Tekstai spinduliuoja išmintį ir atskleidžia tiesas, prie kurių vis norėsite sugrįžti.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 232
Knyga: padovanota
Vertinimas: 5/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(3)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *