Knygų apžvalgos

Ocean Vuong „Žemėje žavūs mes tik akimirką“

Nelabai pamenu, kad ši knyga būtų aptariama interneto tyruose, nors galimas daiktas, tai ir praleidau, bet pati ją įsigijau perskaičius anotaciją. Man ši knyga pasirodė apie sielos užkaborius, o tai aš labai mėgstu. Nerti giliau, pakapstyti žmogaus prigimtį, vaikystę ir patyrinėti gyvenimo kelius.
Ši knyga tai sūnaus laiškas mamai, kuri nemoka skaityti. Vietname gimęs vaikinas, augo su mama, kuri nevengė pakelti rankos prieš sūnų, bet ir rodė meilę, tik labai savotiškai – bandydama jį užauginti tvirtu. Gyvenimas juos nubloškia gyventi į JAV, ten kur turėjo būti viskas geriau, kitaip. Ir JAV vaikinui tapo dideliu išbandymu. Sunkiai sekėsi pritapti tiek Vietname, tiek Amerikoje, jis niekur nesijautė savas. Net savo šeimoje. Patyčios, žeminimas, bandymas išgyventi, daug sunkaus darbo ir beviltiškos akimirkos. Laiške atskleidžiamos paslaptys – pasaulis vaiko akimis, bei pirma jaunuolio meilė.
Knyga labai poetiška ir gili, tai pajutau net aš, nelabai didelė poezijos ekspertė. Knygos autorius yra poetas, o ši knyga debiutinis jo romanas, pelnęs daug gerų vertinimų. Kiek pasidomėjus autoriaus biografija, kilme, migracijom, man daug sąsajų su realiais įvykiais, bet drąsiai neteigčiau, kad tai autobiografija.
Nors knyga švelni, parašyta su atlaidumu, pagarba, vis tiek jutau daug paslėpto skausmo. Knyga man labai patiko ir drąsiai rekomenduočiau, tiems, kas ieško kažko išskirtinio ir gilaus.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 280
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *