Knygų apžvalgos

Monika Budinaitė „Selfų slėnis“

Mano skaitomų knygų absoliuti dauguma yra užsienio autoriai, nepasakyčiau, kad kažkaip taip specialiai gaunasi, jokio nusiteikimo neturiu, sakyčiau atsitiktinumas. Moniką Budinaitę visiškai netikėtai atradau jau gana seniai, skaičiau vieną jos knygą, laikas nuo laiko paskaitau įrašus socialiniame tinkle. Dabar kažkaip vėl ją prisiminiau, sugalvojau, kad pats metas dar vienai jos knygai.
Man be galo įdomios temos apie visuomenę, medijas, socialinius tinklus, kaip tai keičia mus: mūsų elgseną, vertybes, santykius. Knygą sudaro keturios istorijos – pirmoji apie visuomenėje žinomą fotografą ir jo liguistus santykius, antroji apie sutuoktinius ir jų nutolimą, trečioji pasakoja apie motinystę, sudėtingus sūnaus ir mamos santykius, ketvirtoji apie merginą desperatiškai siekiančią pripažinimo. Visas šias istorijas sieja ne tik vidinės sudėtingos dramos, bet ir socialinių tinklų kontekstas. Dūžtantys gyvenimai paslėpti po laimingo gyvenimo įvaizdžiu, absurdiškais haštagais, bandymas save įtikinti sklandžiu gyvenimu, problemų maskavimas. Žmonės nutolstantys nuo savęs, tikrumo, artimųjų ir skęstantys iliuzijų pasaulyje.
Anotacija knygos nugarėlėje nemeluoja, tai knyga liečiantį kiekvieną iš mūsų, priverčianti susimąstyti kiek mes patys dalyvaujame tam socialinių tinklų žaidime. Prisipažįstu, kartais jaučiu pati praleidžianti ten gerokai daugiau laiko nei derėtų, imu lyginti savo ir kitų gyvenimus ir niekada nepasijaučiu gerai dėl to, todėl stengiuosi save pristabdyti, koncentruotis į realų gyvenimą. Visgi tikėjausi kažko daugiau, tiesmukiškesnio, norėjosi stipresnio dūrio į mūsų ydas. Buvo ir tokių literatūrinių makaronų, kur paprasti dalykai įvilkti į sudėtingus sakinius. Man asmeniškai labiausiai patiko trečioji istorija, apie motiną ir paauglį sūnų, kuris pavargo nuo jos nuolatinio gyvenimo transliavimo į socialinį tinklą, nori atgauti savo privatumą ir savo gyvenimą. Matyt ši istorija surezonavo asmeniškai.
Šiomis dienomis įsigijau dar vieną šios autorės knygą, nors ir randu prie ko prikibti, vis tiek man ji patinka, o kas dar neskaitę Budinaitės kūrybos labai siūlyčiau pažinti šią autorę. Galbūt ir jums patiks.                                                    Metai: 2018
Puslapių skaičius: 192
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *