Knygų apžvalgos

Monika Budinaitė „Geismo dukterys“

Skaitytojų tarpe retai kada kalbama apie šią autorę. Kiek daugiau atsiliepimų pastebėjau apie jos knygą „Knyga ištrintu skyriumi“, bet apie kitas knygas daugiau mažiau – tyla. Aš turbūt galėčiau jau vadintis gerbėja, nes esu perskaičiusi visas šios autorės knygas. Ar esu ta tikra sužavėtoji gerbėja?. Ne visai. Ne visos jos knygos kabino, bet turi kažką savito. Skaitai, pasikabinėji ir vis tiek skaitai. Toks mano santykis. Šioji knyga man turbūt kėlė didžiausią intrigą.

Emilija ir Lauryna gyvenimo nelepinamos. Nuo mažų dienų mergaitės auga vaikų namuose, kuriuose per ilgus metus tapo viena kitai šeima. Neturėdamos artimųjų iš visų jėgų kabinasi į gyvenimą pačios, padėdamos viena kitai kaip tik gali, nušluostydamos ašaras sunkiais momentais. Prabėgus vaikystės ir paauglystės metams, merginos subręsta ir turi išeiti iš vaikų namų, tapti pilnai savarankiškomis. Lauryna būdama metais vyresnė, stengiasi tarytum už jas abi, sukurti namus, tą, ko taip ilgai troško Emilija. Laurynos jausmai Emilijai yra peržengę įprastos draugystės ribas, tačiau visą laiką buvo laikomi paslaptimi. Deja ta paslaptis turėjo daug paslėptos manipuliacijos, liguisto prieraišumo. Meilė, kuri iš pasiaukojančios labai greitai ėmė tapti naikinančia. Emilija būdami nuolanki ir turėdama tik vieną artimą draugę, nuolat svyruoja ant peržengtų ribų.

Tai knyga apie liguistą meilę, kai vietoj mylimojo tampi įkaitu. Siužetas apima keletą metų, per kuriuos moterų santykis vis kinta, tyra draugystė tampa sudėtingų santykių aiškinimusi, viską, kas buvo gražu sugriaunama.

Skaitant šią knygą daug galvojau apie žmones, kurie laiku nepasako ne, nesugeba išgirsti savo prigimties, todėl tampa aukomis, kuriomis manipuliuojama. Pati knyga skaitėsi tikrai sparčiai, daug veiksmo, sudėtingų santykių ir manipuliacijų. Kartais skaitant knygą apimdavo nerealumo įspūdis, kad gyvenime tokios dramos ir melodramos nelabai įmanomos, bet gal čia aš tiesiog ramiai gyvenu.

Metai: 2010

Puslapių skaičius: 224

Knyga: nuosava

Vertinimas: 4/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *