Knygų apžvalgos

Mitch Albom „Penki žmonės, laukiantys tavęs rojuje“

Pirmame savo darbe su kolegomis atlikdavome sociologinius tyrimus ir vienas jų vyko bibliotekose. Kartą belaukiant respondentų, šmirinėjau tarp lentynų ir radau šią knygą, kurios anotacija mane labai sudomino. Įsidėmėjau knygą, bet vis nesisekdavo jos surasti, o nepraėjus nei dešimčiai metų, pagaliau perskaičiau. Beje, tai ne pirma Albom knyga mano rankose. Patinka man šis autorius ir kuo toliau tuo labiau.
Knyga prasideda pasakojimu apie Edžio žūtį. Edžiui aštuoniasdešimt treji ir per savo gimtadienį, jį ištinka mirtis. Nuo čia prasideda visos įdomybės, danguje mirusiuosius aplanko penki žmonės, turėję įtaką jų gyvenimuose. Edis susitinka su pažinotais žmonėmis ir su tais, kurių nesutiko, bet jie buvo lemtingi. Verčiant puslapius atsiskleidžia Edžio gyvenimas, pasirinkimai, sprendimai, atsitiktinumai.
Man labai patiko knyga, nes joje labai geras magijos prieskonių santykis su realybe, tekstas nėra įmantrus filosofinis makaronas, bet paliečiantis širdį ir nori nenori susimąstai apie save. Išlaikyta intriga, pasakojant apie Edžio gyvenimą – santykį su tėvu, santuoką, karą. Vis daugiau ir daugiau detalių sudėlioja pilną vaizdą koks buvo Edis.
Tai knyga, kurią perskaičius gyvenimas atrodo šiek tiek magiškesnis, nes mes esame vieni su kitais susiję labiau nei atrodo, o kartais atsitiktinumas, tampa lemtingu posūkiu. Pagal šią knygą yra pastatytas ir filmas, kurio aš nemačiau, bet labai norėčiau.
Metai: 2004
Puslapių skaičius: 223
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *