Knygų apžvalgos

Mitch Albom „Laiko saugotojas“

Dėl šios knygos įsigijimo ilgai svarsčiau. Ir taip, ir taip galvojau. M.Albom man jau pažįstamas autorius, vieną knygą esu skaičius, dvi labai norėčiau perskaityti, bet šioji vis gi man kėlė daugiau klausimų nei atsakymų. Nesinorėjo nunerti į dideles filosofijas, narplioti užuominas, o tiesiog paimti prasmingą knygą apie laiką ir žmogų.
Knyga labai fragmentiška, pasižyminti padrikomis pastraipomis, trumpais skyreliais. Joje esminė mintis apie laiko tėkmę ir žmogaus santykį su ja. Pagyvenęs, turtingas verslininkas suvokia, kad jo laikas senka, bet užbaigti gyvenimą jam labai nesinori, todėl desperatiškai bando pratęsti savo egzistenciją. Jauna mergina yra įsisukusi į paauglystės dramas, kurios jai atrodo labai svarbios, bet ar tikrai vertos tiek laiko ir dėmesio?. Tokių štai dviejų kraštutinėse pozicijose atsidūrusių žmonių gyvenimo analizės. Na, bet knyga nėra tokia primityvi ir autorius įpina mistikos, magijos ir mitologijos elementų. Dar viena siužetinė linija yra apie žmogų pradėjusį laiko atskaitą, jo gyvenimo išbandymą ir misiją šių dienų pasaulyje.
Knyga liečia labai svarbią temą visų mūsų gyvenimuose, dažniausiai to laiko neužtenka arba jis beprasmiškai pasimeta rutinoje. Skaitydama šią knygą permąsčiau savo laiko skaičiavimo ypatumus, prioritetus, tačiau, tikrai neįkvėpė manęs naujam požiūriui, nepatyriau jokio nušvitimo momento. Knyga ganėtinai klišinė. Galbūt kažkas atras daugiau prasmių nei aš, bet man skaitant buvo toks įspūdis, kad autorius norėjo padaryti wow, o gavosi labai šiaip sau. Būtent ta mistinė, mitologinė linija kažkiek knygą padarė išskirtine, nes jei ne tai, būtų visiškas naivus romanas.
Nelikau sužavėta, bet vis dar noriu skaityti šio autoriaus knygas. Kažkoks Stokholmo efektas.
Nugarėlė: Ši istorija – apie žmogų, kuris pirmasis Žemėje ėmė skaičiuoti laiką. Už savo įgeidį jis ilgiems amžiams buvo ištremtas į nuošalų urvą. Čia turėjo klausytis gausybės vėliau už jį pasaulį išvydusių žmonių balsų, prašančių laiko: daugiau valandų, daugiau dienų, daugiau metų…Galiausiai, beveik visai palaužta siela, Tėvas Laikas atgavo laisvę. Jam buvo skirta ypatinga misija: galimybė išpirkti savo kaltę, atskleidžiant dviem Žemės žmonėms tikrąją laiko prasmę. Jis grįžo į mūsų pasaulį – dabar visiškai užvaldytą valandų skaičiavimo, kurį jis taip nekaltai pradėjo, – ir leidosi kelionėn su dviem bendražygiais: paaugle, pasiryžusia išeiti iš gyvenimo, ir senu turtingu verslininku, geidžiančiu gyventi amžinai. Tam, kad išsigelbėtų pats, jis privalėjo išgelbėti juos abu. O kad tai padarytų, turėjo sustabdyti pasaulį…
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 272
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *