Knygų apžvalgos

Mitch Albom „Dievas skambina vienąkart“

Aš sakau: Taip, man labai patinka istorijos apie nerealius dalykus realiam mūsų pasaulyje. Pradžiai kiek paminėsiu apie autorių, M. Albom tokių istorijų guru. Kiek peržvelgiau jo knygų anotacijų visose dominuoja anapusinio pasaulio motyvai, gyvenimo prasmingumo tema, laikinumo idėja. Manau ateityje skaitysiu ir daugiau šio autoriaus knygų.
Knyga įtraukia staigiai. Ir tai man labai patinka!. Nemėgstu skaityti ilgų priešistorių, todėl vos pravertus kelis puslapius, prasidėjo veiksmas.
Istorija apie tai, kad vieną dieną žmonės sulaukia mirusių artimųjų skambučių, kurie kalba nuotrupomis, bet sukelia daug prisiminimų ir paliečia širdis. Vieni žmonės tampa priklausomi nuo šių skambučių, kitiems jie tampa nepakeliamai skaudūs. Nors skambučiai iš dangaus karalystės yra nelabai realus dalykas, tačiau visa tai kas vyksta aplink labai realu – žmonių pamišimas, staigus pamaldumas, religinių bendruomenių sujudimas, susipriešinimas, fanatizmas, priešininkai ir entuziastai, žiniasklaidos verslo užkulisiai, dviveidiškumas. Temų daug ir apie pasaulio išprotėjimą man labai patinka paskaityti.
Šiek tiek atsirado ištęstumo į antrą knygos pusę, nes idėja kaip ir aiški, todėl buvo keletas momentų kai skaičiau dėl skaitymo, bet nebuvo labai blogai.
Išvada tokia, kad su tais, kurie mums brangūs reikia bendrauti dabar, nes gali būti, kad nebus progos susisiekti iš anapus. Skaitant tuos pokalbius tikrai prisimeni ir savus prarastus artimuosius, ir tuos momentus kai galbūt nepasakei visko, ko norėjai.
Ši knyga turi aiškią pabaigą ir nėra paleista migla, bet kaip konkrečiai baigės neatskleisiu nei už ką!
Knygos nugarėlė sako: Knygoje pasakojama apie nedidelį Mičigano valstijos miestelį, kuris patraukia pasaulio dėmesį, kai jo gyventojai sulaukia neįtikėtino dalyko – mirusių artimųjų skambučių iš dangaus. Miestelį užplūsta atvykėliai, kurie karštligiškai trokšta būti šio stebuklo dalimi. Vienintelis Salis Hardinas, ką tik grįžęs iš kalėjimo, auginantis mažametį sūnų ir gedintis mirusios žmonos, atsisako tikėti šia beprotyste, todėl atkakliai ieško tiesos.
„Dievas skambina vienąkart“ – tai alegorinis pasakojimas apie žmonių tikėjimo galią, apie artimųjų netekties skausmą ir viltį, kad jie visada liks su mumis. Kai į pasaulį žvelgi atviromis akimis, paguoda gali ateiti netikėtu būdu ir pavidalu.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 336
Knyga: gauta dovanų
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *