Knygų apžvalgos

Mitch Albom „Antradieniai su Moriu“

Šios dienos karo pašonėje sustabdė įprastą gyvenimą. Bent jau man. Sunku buvo koncentruotis į kasdienes veiklas, grožinė literatūra tiesiog nesiskaitė, nes mintys buvo nukreiptos visai kitur. Suprantu, kad ir žmonėms greičiausiai ne tas laikas diskutuoti ir rinktis kokį romaną skaityti, tačiau pastebėjau, kad vis dažniau skaitytojai ima klausti vieni kitų kokią knygą pasirinkti šiuo metu, kad neerzintų lėkštumu, bet ir emociškai nevargintų.
Manau turiu ką pasiūlyti. Šios knygos ieškojau metų metais ir ji pabėgdavo iš panosės pačiais keisčiausiais būdais, o kai užverčiau šios knygos paskutinį puslapį, sekančią dieną prasidėjo baisusis Ukrainos karas.
Moris garbaus amžiaus sulaukęs dėstytojas, kuriam diagnozuojama nepagydoma liga. Sparčiai silpdamas supranta, kad tai paskutinė jo proga atsisveikinti ir perduoti savo patirtį ir žinias. Buvęs studentas sužino apie dėstytojo ligą ir nutaria jam pasiskambinti ir jie susitaria, kad kiekvieną antradienį jiedu susitiks pasikalbėti apie gyvenimą. Jų pokalbiai labai gyvenimiškomis temomis – apie pasaulį, emocijas, šeimą, santuoką, mirtį, baimes, kultūra. Paliesta labai daug vertybinių temų. Apie mirštančio žmogaus jausmus ir buvimą šalia mirštančiojo.
Tai šviesi knyga, su humoru, žmogišku žvilgsniu. Kai kurios mintys apie konkurenciją, pinigu man įsirėžė į atmintį labai ilgam. Daug dalykų apie kuriuos kalbama yra labai akivaizdūs ir paprasti, bet dažnai užgožti kasdieninių smulkmių arba paviršutiniškų tikslų.
Tikiu, kad ši knyga mane pasiekė pačiu tinkamiausiu laiku ir yra kaip niekada aktuali. Ypač dabar. Dabar būtina klabėti apie žmogiškumą. Komfortišką tylą iškeisti į tiesą.
Šioje knygoje aprašyta tikra istorija.
Metai: 2008
Puslapių skaičius: 213
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *