Knygų apžvalgos

Milda Karklytė-Palevičienė „Vaiko emocinis intelektas: kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais?“

Kadangi auginu dvimetę – stiprios vaiko emocijos yra kasdienybės dalis. Jei kažkas patinka – džiaugsmas begalinis, jei kažkas nesigauna – pyktis, o tarp šių kraštutinių emocijų rasti reikia kažkokį aukso vidurį. Kartais atrodo pavyksta susitarti, retkarčiais jaučiu, kad atsakymo neturiu ir bandau jį surasti.
Pastaruoju metu mane domina knygos apie vaikų emocijas, jų priėmimą, valdymą, kaip jas nukreipti tinkama linkme. Šios knygos pavadinimas, jau iškart buvo signalas, kad tai yra tai, ko man reikia. Šioje knygoje aptariamos vaikų emocijos, gebėjimas jas priimti, kada jos gali būti sukontroliuotos ir kaip tėvai, pedagogai ar kiti žmonės šalia esantys gali padėti tai padaryti. Emocinis intelektas tai gebėjimas suvokti savo emocijas, konstruktyviai jas priimti, turėti sveiką empatijos jausmą, bei asmenybės ribas.
Knyga informatyvi, su daug apibrėžimų, tezių, praktinių pavyzdžių, bet man ji labiau priminė konspektą. Gal kiek pasigedau jautresnio požiūrio į tėvų jausmus susidūrus su vaiko emocijomis. Daug ką buvau skaičius anksčiau, bet buvo visai naudinga dar kartą prisiminti svarbius dalykus. Kurti sveiką vaiko santykį su aplinka ir savimi nėra lengvas uždavinys, todėl ši knyga padeda susigaudyti vaiko patiriamose emocijose.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 248
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *