Knygų apžvalgos

Michail Bulgakov „Meistras ir Margarita“

Aš sakau: Nors esu žmogus, kuris skaito, bet kai kalba pasisuka apie klasikinę literatūrą imu rausti, keisti temą, kažką vapėti, nes nepapuola klasika į mano rankas, neatrandu laiko ir kažkaip linkstu prie šiuolaikinės literatūros, todėl laikas nuo laiko esu nutarus sau įsispirti į minkštąją, ir paskaityti klasikos, nors minimaliai.
Ironiška nes mano tėvų namų bibliotekoje vyrauja klasika ir gyvenimo neužtektų ten viską perskaityti, bet kaip visada, kas po ranka – to nereikia.
„Meistras ir Margarita“ manęs nesužavėjo ir pagrindinė to priežastis, nelabai kabino istorija asmeniškai, neišgyvenau kartu su herojais. Humoristinė pusė, kuri tarsi  ir yra tai labai panaši į absurdo humorą, porą kartų šyptelėjau, bet ir tai nebuvo artima mano humoro jausmui. Nors esu mėgėja realistinės mistikos, visos tos velnių puotos ir gi šiaip sau. Nesijaučiu literatūros kritikė todėl globaliai nenoriu vertinti viso kūrinio, tiesiog iš labai asmeniškos pozicijos – ne mano knyga, bet tai nereiškia, kad knyga bloga.
Istorija yra kelių linijų apie šėtono pasirodymą, žmonių vertybes, elgesį ir kita linija – meilės istorija, įpinta biblijinių motyvų. Buvo momentų kai jau nebesupratau kas vyksta, todėl šią knygą reiktų skaityti susikaupus ir nežioplinėjant. Labai rekomenduočiau prieš skaitant žvilgtelti į platesnį kontekstą apie knygą, kaip ją rašė,  kokie veikėjai įkūnija realius žmones, nes tada geriau gaudytis.
Apibendrinant, klasika yra klasika, ją paskaityti naudinga. Pagal šią knygą yra pastatyti spektakliai, filmai, kurie apipinti legendų, nes aktoriai tai miršta, tai išprotėja, kaip bebūtų, tai – reikšmingas kūrinys pasaulinėje literatūroje. Nors man ši knyga nebuvo kažkas vau, bent jau mažiau raus žandai prabilus apie klasiką.

Knygos nugarėlė sako: „Meistras ir Margarita“ – vienas įspūdingiausių XX a. rusų literatūros kūrinių. Po autoriaus mirties pragulėjęs stalčiuje dvidešimt šešerius metus, Michailo Bulgakovo (1891– 1940 m.) romanas, pagaliau išleistas, beregint paplito po pasaulį, buvo verčiamas, teatralizuojamas, ekranizuojamas.
Struktūriniu požiūriu „Meistras ir Margarita“ yra dviejų romanų derinys, kur pirmasis – pasakojimas apie klastingo šėtono apsilankymą ketvirtojo dešimtmečio Maskvoje, o antrasis – nežinomo literato rašomas romanas ateistinėje valstybėje neįsivaizduojama tema – apie Jėzaus Kristaus ir Poncijaus Piloto konfliktą, tapomą itin realiai  ir vaizdingai. Beje, žaismingai šiame romane atrodo kelių stilių dermė: šėtoniškas groteskas, biblinė epika ir niūri sovietinė satyra. O visoje šioje fantasmagorijoje subtiliai skleidžiasi keistoka, jokiam laikui ir jėgai nepavaldi meistro ir Margaritos meilė.
Metai: 1996
Puslapių skaičius: 343
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *