Knygų apžvalgos

Matt Haig „Vidurnakčio biblioteka“

Labai simboliška, kad paskutinę metų dieną dalinuosi apžvaga apie tokią gyvenimo galimybių kupiną knygą. Aš labai dažnai pagalvoju apie sprendimus, kuriuos padariau, kur jie mane nuvedė ir kas būtų, jeigu būtų – jeigu būčiau kitaip pasirinkus, palaukus, greičiau apsisprendus, jei būčiau vienur pasistengus daugiau, kitur paleidus lengviau. Mano galvoje sukasi tūkstančiai alternatyvių gyvenimo scenarijų.
Nora nusivylusi šiuo gyvenimu, atrodo visi planai ir pastangos dūžta. Praradimai, nusivylimai, netektys, viskas išsekino Norą, jai šis gyvenimas tapo be ateities. Atsidūrusi Vidurnakčio bibliotekoje – vietoje tarp gyvenimo ir mirties, ji gavo galimybę gyventi tuos alternatyvius gyvenimus. Kas būtų buvę jei Nora būtų profesionali plaukikė, dainininkė, jei būtų iškeliavus, je būtų kitaip pasielgus.
Skaitytojus, dievinančius knygas, papirko idėja, kad visi tie galimi gyvenimo scenarijai pavaizduoti kaip knygos. Labai graži sąsaja. Man ji taip pat patiko. Ar aš likau sužavėta knyga?. Patiko man. Jauki, graži, pamokanti knyga, kaip svarbu vertinti tai, ką turi ir mažiau orientuotis į visus „jei ir jeigu“ dalykus. Vos pradėjus skaityti man jau buvo aišku koks maždaug moralas laukia, gražios mintys apie gyvenimo prasmes, vertybes. Idėja panaši į Lauurent Gounelle ( „Dievas visada keliauja incognito“ ir kt.). Aš mėgstu tokio tipažo knygas, bet nereikia jų padauginti.
Simboliška, kad keliant tikslus, lūkesčius kitiems metams turiu rankose būtent šią knygą. Tebūnie man tai ženklas ir žinutė nepamesti to, kas aš turiu dabar ir kokia esu.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 320
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *