Knygų apžvalgos

Mark Gungor „Per juokus į geresnę santuoką. Gyvenimo, meilės ir santuokos paslaptys“

Aš sakau: Kai kuriomis knygomis reikia prieš skaitant pasidomėti ir ši būtent tokia. Kaip ir matyti ši knyga yra skirta santykių nagrinėjimui, konkrečiai santuokos, tam, kad sukurti prasmingą, darnų, buvimą drauge. Svarbus momentas, kad knygos autorius yra pastorius ir skaitant knygą ryškiai jutau, kad ši knyga skirta tikintiems, o ne bedieviams. Tai gi, jei atvirai, vietom man jau buvo per daug gretinimo su Dievu, ypač į pačią pabaigą.
Manau ši knyga labiau aktuali tiems, kurių santuoka šviežia arba santykiai tik užsimezgę ir dar kai nesi užtikrintas nei savimi, nei kitu. Knyga skatina nelaikyti ilgai nuoskaudų savy, turėti daugiau atlaidumo, surasti tinkamas aplinkybes ir žodžius pokalbiams. Su viskuo aš sutinku, nes užlūžusios ambicijos ir principai dar niekam nepadėjo sukurti sklandaus bendravimo. Nepaisant man pasirodžiusio per didelio sąryšio su Dievu, santykių įžvalgos visai geros ir gal tik gaila, kad nesumąsčiau šios knygos paskaityti keletą metų anksčiau, manau būtų pravertę.
Kas man tikrai patiko, tai autoriaus išsakyta pozicija, kad mes tarsi gyvenam sukurtoje iliuzijoje, kad kažkur egzistuoja mums skirtas žmogus ir kilus problemoms manom, kad su kitu žmogumi, su tuo „reikiamu“ jų nebūtų. Aš šį dalyką taip pat pastebiu, ta visą mąstyseną daugelio galvoje apie skirtą ir neskirtą žmogų, nors dažniausiai tai būna kažkokia bendravimo yda, kuri atsiliepia kiekvienuose santykiuose.
Jei iš tiesų, aš nežinau ar idealistinės jaunos poros gerai supras šią knygą, tai pat tais atvejais kai vienas iš poros yra tarsi mažas princas ar princesė žiūrintis savo poreikių pirmiausiai, nes knyga skatina suvokimą, kad santykių kokybė yra dviejų žmonių bendravimo rezultatas.
Skaičiau pradžioje labai susidomėjus, vėliau truputį susidomėjimas atlėgo, o pabaigai reikėjo šiokių tokių pastangų. Kaip bebūtų knyga populiari, pagal ją organizuojami tarpusavio santykių seminarai, nors ryškiai nepakeitė mano požiūrio į santykius, bet apibendrinus tai tikrai nesigailiu, kad skaičiau.
Knygos nugarėlė sako: Garsus amerikiečių pastorius Markas Gungoras šioje knygoje dalijasi sėkmingo darbo su dešimtimis tūkstančių porų patirtimi. Nuoširdžiai ir atvirai, išgvildendamas daugybę tipinių santuokinio gyvenimo problemų ir iš jų kylančių anekdotinių situacijų, jis padeda poroms įveikti tarpusavio supratimo sunkumus ir džiaugtis buvimu kartu.
Knygoje aptariamos įvairios temos: skirtingas vyrų ir moterų mąstymas, mitas apie „sielos draugą“, nevienodas seksualumo lygis ir būtinybė atleisti. Autorius įrodo, kad raktas į santuokinę pilnatvę yra ne romantika ar likimas, o darbas ir įgūdžiai. Kad išlaikytų savo santykius ir įgautų įgūdžių, sutuoktiniai turi labai stengtis ir skirti laiko suprasti vienas kitą.
Metai: 2013
Puslapių skaičius: 272
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(4)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *