Knygų apžvalgos

Marianne Power „Kaip aš gelbėjau savo gyvenimą“

Galvoju, kad turiu visgi keistą santykį su
saviugdos knygomis. Man jos patinka, retkarčiais pasiimu vieną, kitą į rankas, bet retai randu jose kažką stipriai mane ar mano gyvenimą pakeičiančio. Tų knygų daug, bet visos jos daugiau mažiau apie tą patį, kaip pasiekti ir turėti daugiau, kaip išsilaisvinti iš ribojančių kompleksų ir nuostatų. Vienos daugiau nukreiptos į savidiscipliną bei įpročių keitimą, kitos su daugiau mistikos elementų apie mūsų mintis, kurios paveikia realybę. Ši knyga yra apie žurnalistės patirtį kur ją nuvedė saviugdos knygos, galų gale ar išties jos veikia, ar tiesiog maitina jos mus gražia „jeigu“ iliuzija?.
Marianai virš trisdešimt, draugai perkasi namus, gimdo vaikus, kuria stulbinamas karjeras, o pati Mariana jaučiasi toli nuo viso to. Nėra mylimojo ir šeimos planų, karjera stabili, bet praradusi žavesį, nėra vidinės energijos ir džiaugsmo. Nemažai skaičiusi saviugdos knygų ir nesulaukusi rezultatų, Mariana supranta kodėl taip yra, priežastis paprasta – ji skaitė, bet nedarė to ką siūlė knygos. Jos planas – metus laiko, po mėnesį, vis nauja knyga apie savęs tobulinimą, ir pagaliau imtis viso to praktiškai, ne tik skaityti.
Į Marianos rankas papuolė įvairaus spektro knygos – apie išėjimą iš komforto zonos ir taip įgyjant daugiau drąsos bei tam tikrų baimių nugalėjimą, atstumimo terapija, akistata su finansų valdymu, įvairios psichologinės dirbtuvės, kaip „Fuck it“, efektyvumo mokymai, vizijų lentos, net angelų knygos. Autorė aprašo ne tik savo patirtį bandant gyventi pagal šių knygų idėjas, bet kaip kito jos santykiai su draugais, šeimos nariais aktyviai užsiimant saviugda.
Man knyga patiko. Patiko lengvas, ironiškas ir vietomis sarkastiškas stilius. Esu skaičiusi ne vieną knygą, kuri buvo įtrauktą į šį eksperimentą, didele dalimi saviugdos literatūra tai yra tiesiog verslas psichologiškai palūžusių žmonių sąskaita – nesibaigiantys seminarai, realybės ignoravimas, absurdiškos idėjos. Autorė pati savo kailiu patyrė tuos pakilimus ir nuosmukius.
Ši knyga tai realus ir paprastas žvilgsnis į populiariosios psichologijos literatūrą, joje ieškomas atsakymas, kodėl tų knygų yra šitokia gausybė, bet retam pavyksta atrasti laimę ir gausą jose. Galų gale patyrusi nemažai sukrėtimų, emocijų, autorė randa atsakymus, bent jau tam kartui.
Puslapių skaičius: 336
Knyga: el. knyga / Milžinas.lt
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

 

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *