Knygų apžvalgos

Madeline Miller „Achilo giesmė“

Prieš keletą metų skaičiau šios autorės knyga „Kirkė“, kuri man be galo patiko. Skaityti mitologinių motyvų knygą yra šioks toks iššūkis man, nes išmanau šia tema labai minimaliai, bet taip, kaip šios knygos parašytos, jos neturėtų gąsdinti: aiški teksto struktūra, tolygus ir logiškas pasakojimas, kuris nešokčioja laiko linijose, konkretus veikėjų išskyrimas ir paaiškinimas kas yra kas. Manau, dėl šių priežasčių šios knygos ir yra ganėtinai populiarios ir skaitomos.
Achilas, Tetidės ir Pelėjaus sūnus, nuostabus, tvirtas kovotojas, tituluojamas geriausiu kariu, šiek tiek narciziškas, naivokas jaunuolis. Patroklas – visiškai jo priešingybė, yra ištremiamas savo tėvo į Pelėjaus rūmus ir taip jaunuoliai susitinka. Atsargi pažintis išauga į gilesnius santykius, draugystę paremta ištikimybę, tačiau netrukus įsižiebia Trojos karas. Achilas turi vykti kariauti ir ten sutikti jam pranašaujamą ateitį, Patroklas keliauja kartu, negalėdamas likti nuošalyje.
Tai mitologinių motyvų pasakojimas, kurį galima sugretinti su šių dienų aktualijomis. Tai istorija apie meilę, pasišventimą, drąsą, dilemą tarp asmeninių principų ir vertybių. Karo linija lydima žmogiškumo, atjautos ir sprendimų, kurie gali pražudyti arba išgelbėti, sudėtingų vertybinių pasirinkimų. Veikėjų portretai kupini žmogiškų ydų, išgyvenantys netekties ir neteisybės skausmą.
Visgi jeigu reiktų išskirti, kuri autorės artimesnė, tai savo balsą atiduočiau „Kirkei“, nes man ji tiesiog buvo artimesnė, bet ir ši knyga skaitėsi įdomiai, nors įsiskaityti reikėjo laiko. Man patinka, kad nebuvo begalės veikėjų, jie nesipainiojo, tekstas skaidrus ir neapsunkintas dirbtinai. M.Miller knygos tikrai yra išskirtinės savo siužetu, bei taip, kaip įtaigiai ir aiškiai yra parašytos.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 384
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *