Knygų apžvalgos

Lucy Fricke „Dukterys“

Jau pats knygos pavadinimas išduoda, kad ši istorija bus apie šeimos santykius. Tėvų ir vaikų. Labai mėgstu šią temą, nes vaikystė mus labai smarkiai formuoja, sudeda pamatus vertybėms, o bręstant santykis su tėvais įgauna dar daugiau naujų spalvų.
Betei maždaug keturiasdešimt. Jos rašytojos karjera stringa, o gyvenime daugiau klausimų nei atsakymų. Vieną dieną jos geriausia draugė Marta paprašo pagalbos – nuvežti jos tėvą į Šveicariją, kur jam bus atlikta eutanazija. Pačios Martos gyvenimas taip pat nesikloja idealiai, daugybė bandymų susilaukti vaikų ir vis nėra taip trokštamų gerų žinių. Betė negali atsisakyti padėti savo draugei, nors šis prašymas yra slegiantis.
Kelionė į Šveicariją yra lemtinga tiek Betei, tiek Martai. Marta niekada neturėjo tvirto ryšio su tėčiu, klibantys santykiai ir su mama, o ši kelionė paskutinė proga užduoti klausimus, ir gauti atsakymus, paskutinė galimybė išlysti iš nuoskaudų. Šioje kelionėje nebelieka kaukių, daug atvirų ir tiesmukų pokalbių, sudužusių iliuzijų. Pati Betė lemtingų atsitiktinumų dėka randa, tai ko labai ilgai ieškojo.
Man patiko ši knyga. Tėvų ir dukterų santykis paliestas gana giliai, kaip ir kodėl svarbu jausti tvirtą tarpusavio ryšį, bei kokią kainą tenka mokėti abiems pusėms, kai to ryšio nėra. Vienu momentu jaučiau atitolimą nuo šios istorijos, bet daugiau mažiau nuo pradžios iki pabaigos buvo įdomu, o paskutinieji puslapiai ir pagraudino.
Metai: 2021
Puslapių skaičius:192
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *