Knygų apžvalgos

Lori Nelson Spielman „Atleidimo akmenėliai“

Prieš įsigydama šią knygą labai dvejojau, nes anotacija lyg ir domino, bet pats pavadinimas ir siužetas galimai toks banalokas pasirodė. Kuomet kankina tokios nuotaikos peržiūriu pirkėjų, skaitytojų nuomones, o jos buvo, kaip nekeista, labai neblogos. Na, žmonės sako – žmonės žino.
Perskaičiau knygą ir tikrai nėra ji labai kažkokia bloga, bet manau liaupsės buvo truputį perlenktos. Pats siužetas ganėtinai aiškus kaip ir knygos nugarėlėje aprašytas. Šalį užvaldo gerumo banga akmenėlių pavidalu. Žmonės siunčia vieni kitiems atleidimo akmenėlius, atsiprašo ir atleidžia. Hana žiūri skeptiškai į šį žaidimą, bet kas gi iš mūsų neturi ko atsiprašyti ir kam atleisti. Siužetui įsibėgėjant atskleidžiami komplikuoti Hanos ir jos mamos santykiai. Hana taip pat sprendžia santykių dilemas ir susiduria su iššūkiais darbe.
Daugiau nei pusė knygos buvo palydėta mano dūsavimu, nes viskas buvo lyg skaityta ir girdėta kažkur kitur, ne vieną kartą. Galvojau, kad bus tikrai blogiau nei buvo, nes į pabaigą, autorė pradėjo liesti rimtesnes temas, tačiau knyga greit baigėsi, buvo greitai sudėti taškai. Sąmoningai neatskleisiu tų rimtesnių temų, bet didelė knygos dalis tai yra romantinės komedijos ir dramos mišinys, kai žinai kad jau greit herojui nušvis akys koks jo gyvenimas tuščiaviduris yra ir tuoj imsis pokyčių.
Amerikietiškas romanas, kurių gal man kiek daugokai pastaruoju metu, nes išties didelių gyvenimo prasmių čia neatrasi. Man norėjosi gylio, skvarbesnio žvilgsnio iš Hanos mamos pusės, galima buvo giliau pakrapštyt sielos šašus, bet čia matyt tokia stilistika – paliesti kažką svarbaus, bet ne per daug. Žinoma, galima pačiam skaitytojui pafilosofuoti, bet skaitant tekstą norisi autoriaus minčių.
Šią knygą visai gerai pasiimti į atostogos, paskaityti belaukiant skrydžio, kai nesinori ar nėra sąlygų dideliam susikaupimui, norint ko nors lengvesnio, bet su potekste.
Nugarėlė: Šalyje siaučia atleidimo akmenėlių manija. Daugybė žmonių rašo ir siunčia atsiprašymo laiškus su dviem akmenėliais voke. Vienas iš jų skirtas atleisti, antras – paprašyti kito žmogaus atleidimo. Tačiau Naujajame Orleane populiarios televizijos pokalbių laidos vedėja Hana Far į šį viešą žaidimą žvelgia atsargiai. Apie savo gyvenimo paslaptis, kaltes ir skaudulius ji linkusi nutylėti. Nors atsiprašymo laišką su akmenėliais jau yra gavusi iš nemėgstamos senų laikų bendramokslės Fionos Nouls, Hana delsia vieną atleidimo akmenėlį siuntėjai grąžinti – kaip ženklą, kad atleidžia.
Grįžimas į praeitį ir naujos tiesos paieškos neretai sukelia didžiulį skausmą. Ar tikrai verta drumsti tamsius praeities vandenis? Kiek toli siekia atleidimo ribos ir kodėl taip svarbu atleisti?
Šis pasakojimas – tai žavi ir jaudinanti atleidimo kelionė, į kurią leidžiantis geriau iš anksto į kišenę įsidėti du akmenėlius.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 312
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *