Knygų apžvalgos

Lori Gottlieb „Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti? Psichoterapeutė, jos psichoterapeutas ir mūsų siekis geriau suprasti save“

Jau kurį laiką buvau nusižiūrėjus šią knygą. Mane labai sudomino populiariosios psichologijos žanras , pateiktas kaip romanas. Tai tarsi grožinis kūrinys su siužetu, bet visi veikėjai, patirtys yra realiai konsultuoti žmonės. Na ir žinoma įdomu i psichoterapiją pažvelgti ne tik klientų/pacientų akimis, bet ir terapeuto.
Lori patyrusi psichoterapeutė, bet pastaruoju metu patiria gniuždančių įvykių savo asmeniniame gyvenime. Jausdama išsiblaškymą, emocinį nestabilumą, stiprias ir negatyvias emocijas priima sprendimą pati lankytis pas terapeutą. Ką padaryti, nėra jau taip lengva. Psichoterapeutas norintis pats lankyti terapiją, turi susirasti neutralų terapeutą, nesusijusį ryšiais su pažįstamais žmonėmis. Galų gale atsidūrusi pas Kendelą kabinete, Lori priversta pažvelgti į savo didžiausias baimes, analizuoti jausmus ir išmokti priimti, tai ką gyvenimas serviruoja. Taip pat knygoje pasakojami ir Lori pacientų gyvenimai. Su panieka į visus žvelgiantis Holivudo scenaristas, lėtai mirštanti vėžiu serganti moteris, bei pacientės, viena jų kenčianti ilgesingą vienatvę, o kita niekaip savęs neglinti priimti mergina.
Man labai patiko kaip detaliai, bet neperkraunant skaitytojo atskleidžiamos istorijos. Pakankamai giliai, kad skaitant galėtum suprasti kokį vidinį skausmą jaučia veikėjai. Knygoje nemažai temų, apie, kurias ne dažnai kalbama: kaip terapeutas jaučiasi šalia paciento, kur riba kiek jis gali atsiverti, kaip elgiasi jei paciento savybes erzina, ką sakyti kai nežinai ką sakyti.
Tai nėra mokomasis vadovėlis, tikslūs memuarai. Manau, kad daug detalių yra pagražintų siekiant, kad knyga būtų patrauklesnė skaitytojui. Nepaisant to, atradau daug sau įdomių dalykų ir artimų temų.
Metai: 2022
Puslapių skaičius: 560
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *