Knygų apžvalgos

Liz Nugent „Išnarplioti Oliverį“

Aš sakau: Pastarosiomis dienomis ši knyga mirga marga įvairiose apžvalgose ir aš džiaugiuosi, nes pagaliau nors kartą gyvenime skaitau, tai kas ant bangos. Dažniausiai būna, kad jau knyga visų perskaityta, aptarta ir tada jau aš pasivaidenu. 🙂
Knyga prasideda kai Oliveris stipriai sumuša savo žmona Elis. Jis gerbiamas žmogus, rašytojas, turintis sėkmingą karjerą, Elis – vyro knygų iliustratorė.
Knygos centre Oliveris, autorė iš fragmentų dėlioja jo gyvenimo istoriją. Siužetas pasakojamas įvairių veikėjų: kaimynų, giminių, draugų akimis, kokį jie pažino Oliverį, kas galėjo nulemti tokį poelgį.
Mano nuomone, tai yra psichologinio pobūdžio knyga. Joje narpliojamas sudėtingas asmenybės charakteris, negatyvios patirtys, sudėtingi santykiai. Ši knyga labai gerai atskleidžia, kad turbūt iki galo žmogaus neįmanoma pažinti.
Aš jau ne pirmą kartą rodau palankumą knygoms, kurios pasakojamos iš skirtingų veikėjų perspektyvų, nes taip aš geriausiai galiu suprasti veikėjus, įvykius.
Knyga skatina susimąstyti apie pagriuvusias moralines vertybes ir priežastis, kodėl taip nutinka. Dar studijuodama esu išgirdusi mintį, kad nusikaltėliais negimstama, jais tampama, manau ši mintis labai tinkama apibūdinti knygai.
Man labai patiko, kad pasakojama yra koncentruotai, nesiblaškant, kiekvienas charakteris yra individualus, su sava patirtimi, nuostatomis. Galbūt pasigedau detalesnio Elis charakterizavimo kai kuriais klausimais, tačiau vėl gi, galima diskutuoti ar to reikia.
Kaip bebūtų ši istorija yra sutverta diskusijai, apmąstymui, todėl jei koks nors knygų klubas sprendžia ką šį mėnesį skaityti, aš labai siūlau pasidalinti mintimis apie šią knygą, nes abejingu likti būtų sunku.
Gal tai nebus metų mano geriausia skaityta knyga, nes labai jau retai žarstausi tokiais komplimentais, tačiau, kad mintyse dar kurį laiką panarpliosiu Oliverį – faktas.
Už šią knygą esu dėkinga „Baltoms lankoms“.
Knygos nugarėlė sako: Oliveris yra žavingas ir charizmatiškas vyras, susikūręs tobulą gyvenimą. Jis gyvena priemiestyje su žmona Alisa, kuri iliustruoja jo populiarias ir apdovanojimus šluojančias knygas vaikams. Žmona jam nuoširdžiai atsidavusi, jų bendras gyvenimas atrodo pavydėtinai privilegijuotas ir lengvas. Tačiau vieną vakarą, suvalgęs žmonos paruoštą vakarienę, Oliveris ją žiauriai sumuša. Taip, kad moteris atsiduria komoje.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 216
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *