Knygų apžvalgos

Lionel Shriver „Pasikalbėkime apie Keviną“

“Apie šią knygą daug buvau girdėjus, mačius filmą, todėl labai apsidžiaugiau, kai pagaliau gavosi ją įsigyti. Kiek pamenu ilgą laiką teko medžioti senuosius leidimus iš antrų rankų (arba bibliotekos), bet 2022 metais leidykla perleido knygą, todėl ją įmanoma įsigyti nepatiriant daug vargų.
Eva ir Franklinas gyvena brandžioje santuokoje. Visas gyvenimas klojasi sklandžiai – sėkmingos karjeros ir verslai, aprūpintas gyvenimas, turiningas laisvalaikis. Vienas kitam, jie puiki kompanija. Laikui bėgant Evai ima atrodyti jog kažko trūksta. Vis dažniau leidžiant laiką su vaikų turinčiais draugais, Eva ima savęs klausti, kada jų bus metas susilaukti vaikų. Norėdama užpildyti tuštumą, siekiant naujų potyrių ir emocijų, Eva ir Franklinas susilaukia pirmagimio Kevino. Nuo pat pirmųjų akimirkų Kevinas itin daug verkė, nenorėjo žįsti. Vietoj laukiamos šeimyninės idilės, prasidėjo tikras košmaras. Eva kuo toliau tuo labiau išsekdavo nuo vaiko, su laiku Kevino manipuliacijos tapdavo ne atsitiktinės, o gerai apgalvotos. Vaiko auklės nuolat nutraukdavo darbą šioje šeimoje. Pamažu gyvenimas tapo nesaugus tiek emociškai, tiek fiziškai. Vaikas griaudavo viską, kas gražu ir svarbu buvo Evai. Tarp jų vėrėsi tuštuma.
Franklinas negirdėjo Evos ir nepastebėjo nenormalaus vaiko elgesio požymių, jam tai tiesiog atrodė toks vaikas, kurio elgesys ne idealus, bet ir sąmoningai piktybinio jo nelaikė. Evos gyvenimas tapo kalėjimu. Darbai sustojo, draugai atsitraukė, nes Kevinas nuolat provokuodavo ir manipuliuodavo, jam taip pat buvo būdinga sukelti skausmą. Nuo pat vaikystės kilusi agresija, neapykanta prasiveržia 16to gimtadienio išvakarėse, kuomet įgyvendina savo kraupų planą, kuris sustingdo visą šalį.
Knyga liečia labai daug temų – motinystė, motinystės instinktai, šeimos santykiai, psichikos sutrikimai, bei kelia esminį klausimą, kas nulėmė tokį Kevino elgesį?. Ar tai buvo dėl išorinių priežasčių, kaip nepakankamas Evos motinystės instinktas, emocinis užsisklendimas ar tiesiog pakrikusi ir neadekvati Kevino įgimta psichika?.
Ši knyga giliai neria į motinystės temą, kelia daug nepatogių klausimų. Vietomis skaityti buvo tikrai nejauku, skaitant jaučiama nelaimės nuojauta, todėl ypač jautriems žmonėms, gali būti per daug emociškai sunku imtis tokios knygos, bet kaip bebūtų, motinystė yra žymiai daugiau nei matoma sauskelnių reklamoje. Kartais motinystė būna tiesiog nesveika. Ir ši knyga yra būtent apie tai – mamą, kuri augina nesveikai pasaulį matantį sūnų.
Metai: 2012
Puslapių skaičius: 512
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *