Knygų apžvalgos

Linda Olsson „Dainuosiu tau švelnias dainas“

Aš sakau: Ši knyga ilgą laiką gulėjo neliesta, neatversta, laukė ir išlaukė savo laiko. Nors šaipiausi, kad „Svajonių knygos“ tik babytėms po „Panoramos“ prieš miegą paskaityti ir kaip aš apsigavau.
Tai viena gražiausių knygų, kurią skaičiau. Nuo pat pradžių aišku, kad nebus kažkokių laimingų pabaigų, bet nėra ir dirbtinių dramų. Tai istorija apie dvi moteris, kurios gyveno skirtingais laikotarpiais, jų pasakojimai labai paveikūs. Bendraudamos, jos išsipasakoja apie vaikystę, santuoką, vaikus, dalinasi patirtimi ir išgyvenimais. Autorė taip tikroviškai aprašo netekties, liūdesio jausmus, kad šiurpas skaitant nueidavo net 33 laipsnių karštyje.
Šioje knygoje atradau pačią gražiausią ir tikriausią mintį, apibūdinančią motinystę, „Jis ateina iš tavęs, bet tai nėra tu. Gimęs jau turi savo gyvenimą. Esi šalia, kad apsaugotum ir prižiūrėtum jį, kentėtum ir džiaugtumeisi dėl jo. Bet galiausiai turi leisti eiti jam savo keliu. Pasitraukti, suteikti laisvę. Ir viltis, kad jam seksis.“ Ar galėtų būti dar tobuliau?.
Tai yra tikrai labai graži knyga apie draugystę, gyvenimą, pasitaikančias progas mylėti ir likimą, kuomet jis priverčia paleisti, tuos, kuriuos pamilstam. Rekomenduoju.
Knygos nugarėlė sako: Vėjuotame Švedijos kaime susikerta dviejų moterų keliai.
Vieną niūkų kovo vakarą jauna rašytoja Veronika atvyksta į nuošalų kaimelį. Čia ji tikisi atrasti ramybę ir vienumą, kuri padėtų įveikti širdgėlą, apmalšintų netekties skausmą. Be to, ketina parašyti knygą.
Jos atvykimą tyliai stebi kaimynė Astrida – sena atsiskyrėliškai gyvenanti moteris, sauganti savo namuose tamsias šeimos paslaptis ir asmeninę tragediją.
Kai žvarbi žiema užleidžia vietą pavasariui, dvi moterys palengva suartėja. Metų laikų kaitos fone užsimezga gležna ir neįprasta draugystė. Ji visam laikui pakeis abiejų moterų gyvenimus.
Metai: 2010
Puslapių skaičius: 276
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *